Skocz do zawartości

[amortyzator] manitou circus expert


GabrielB

Rekomendowane odpowiedzi

https://s29508f7dd77d396d.jimcontent.com/download/version/1552240307/module/5852701866/name/Manitou Fork Service Manual.pdf

https://www.manualslib.com/manual/1336479/Manitou-Circus-Expert.html?page=5#manual

• Semi-bath Oil, 5/40w Synthetic - Manitou part number 85-0022
• 5wt Maxima Fork oil - Manitou part number 85-0023
 
 
a tu sporo zamienników sie znajduje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
14 godzin temu, GabrielB napisał:

Jakie oleje potrzebuje żeby zrobić serwis zerowy amortyzatora Manitou Circus Expert ?

W Manitou nie ma czegoś takiego jak serwis zerowy. W przeciwieństwie do RSa czy Foxa ,Manitou są zwykle dobrze zalewane .

Wszystkie manuale są na stronie Manitou.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2020 o 09:48, durnykot napisał:

W Manitou nie ma czegoś takiego jak serwis zerowy. W przeciwieństwie do RSa czy Foxa ,Manitou są zwykle dobrze zalewane .

Wszystkie manuale są na stronie Manitou.

jestem dość świeży w temacie, czyli jak nie zrobię od razu serwisu to przez najbliższy miesiąc nie muszę się bać ,że lagi mi się wytrą ?

a właśnie da się jakoś rozpoznać czy jest dobrze zalany czy nie ?

Edytowane przez GabrielB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, GabrielB napisał:

jestem dość świeży w temacie, czyli jak nie zrobię od razu serwisu to przez najbliższy miesiąc nie muszę się bać ,że lagi mi się wytrą

Nie musisz . Możesz jeździć bez obaw chyba ,ze będziesz dzień w dzień jeździł w bardzo dużym błocie lub na Saharze ( masa piasku ) .

2 godziny temu, GabrielB napisał:

a właśnie da się jakoś rozpoznać czy jest dobrze zalany czy nie ?

Nie bardzo. Jedyne co możesz zauważyć, to zła praca tłumika ( pokrętła na prawej goleni u dołu i na górze ). Jeśli zauważysz kompletny brak rekacji amorka na zmianę ustawień to może to oznaczać zbyt mało oleju. Jeśli prawidłowo ustawiony amorek nie wykorzystuje całego skoku ( nie sprawdzaj na parkingu tylko w czasie jazdy - np. amorek ugina się tylko do połowy skoku ) to możesz mieć za dużo oleju.

Ważne jest to ,że pierwsze godziny jazdy ( ok 20-30h jazdy w terenie, nie na asfalcie  ) to okres docierania amorka ,który może pracować nieco gorzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...