Skocz do zawartości

[Amor tył vel damper] problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, 

Jako, iż jestem "zielony" w tych tematach proszę o wyrozumiałość. 

Posiadam mechaniczny tylny amortyzator 130mm. Uszkodził się i nigdzie nie mogę znaleźć takiego o tych wymiarach. Albo są 100mm albo od razu od 150mm.

Wyczytałem, że większe zmieniają geometrię. Ale czy jakoś mogę zastosować ten o wymiarach 150mm?

Poradźcie... 

 

Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po pierwsze, to atrapa, nie pełnoprawny damper.

Standardowe dampery mają min. długość 165mm. Cieżko tu coś doradzić, 100mm za mało, 150mm za dużo.

Tak w ogóle to co tam się miało uszkodzić? Ja tu widzę samą sprężynę bez jakiegokolwiek tłumienia.

Po 2; Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości. Patrz regulamin forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No domyślam się, że obok damperów za kilka tysi nawet nie stał, jednak coś tam tylną część amortyzuje bo się ugina :p

Tłukł się strasznie podczas jazdy. Takie lekkie szybkie uderzenia jak metal o metal.

Poza sprężyną jest jeszcze "tłoczek". Rozebrałem na części, okazało się, że kompletnie wybite i zdeformowane są 2 gumowe oringi. Wymieniłem, komorę tłoczka wyczyściłem i przesmarowałem pastą do tłoczków hamulców samochodowych. Problem ręką odjął.

Myślałem, że wymienię na nowy ale skoro nie ma takiego nigdzie o tych wymiarach to "zregenerowałem" :p

PS - nie czytałem regulaminu. Mea Culpa. Poprawię się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
3 godziny temu, s1misza napisał:

Myślałem, że wymienię na nowy ale skoro nie ma takiego nigdzie o tych wymiarach to "zregenerowałem" :p

No i prawidłowo. Wymiana na nowy tego typu nic by nie wniosła, a drożej by wyszło. A tu wystarczy prościutki serwis zrobić i katować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...