Skocz do zawartości

[hamulec] czy popełniłem błąd?


Smrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Ostatnio postanowiłem wymienić hamulce w rowerze.

Kolega bardzo zachwalał kupione jakiś czas temu Shimano XT BR-M8000.

Więc postanowiłem też takie kupić, ale zamiast M8000 kupiłem M8100.

I teraz mam zagwostkę, bo nie zwróciłem uwagi, że system mocowanie jest inny:(

Mocowanie do kierownicy jest na środku a nie z boku dźwigni:(

Montując za manetką dźwignia będzie za daleko. Może jako doświadczeni, wiecie jak rozwiązać ten problem?

Czy muszę wymienić manetkę zmiany biegów?

Pozdrawiam

20200716_195042.thumb.jpg.48bcab86ea45baf26b3bc46aba99c413.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siejak1 zgodnie z nickiem siejesz ferment.

W Deore M6000 nie da się odkręcić telewizorka. Tutaj rozwiązaniem jest albo SL-M6000-R bez telewizorka albo SL-M4100-IR na I-SPEC EV, które będzie pasować do BL-M8100. Ewentualnie możesz zapolować na olx na prawą manetkę XT M780 to od razu będziesz maił apgrejd manetki a nie będzie to dużo droższe niż nowe Deore.

Edytowane przez Lawstorant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Lawstorant napisał:

@siejak1 zgodnie z nickiem siejesz ferment.

W Deore M6000 nie da się odkręcić telewizorka. Tutaj rozwiązaniem jest albo SL-M6000-R bez telewizorka albo SL-M4100-IR na I-SPEC EV, które będzie pasować do BL-M8100. Ewentualnie możesz zapolować na olx na prawą manetkę XT M780 to od razu będziesz maił apgrejd manetki a nie będzie to dużo droższe niż nowe Deore.

Potrzebuje komplet manetek, prawą i lewą.

SL-M4100-IR to prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczesciarz jestes, bo nasz naped x10. Ja przy x9 musialem obciac od wewnatrz gume, usunac metal z uchwytu i jakos to upchalem. Dobrze,ze mam two rel. manetki, bo moge pchnac nanetke, z naciskaniem przeszkadza obejma hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lawstorant napisał:

@Smrek to kup prawą i lewą M4100. Nawet jak chcesz telewizorki to możesz, bo mają pod kierownicą a nie nad i będą pasować.

No właśnie szukam i mam tylko prawą:

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/deore-m4100/SL-M4100-IR.html

 

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce montować M780 w i-spec EV

Szukam, żeby M780 umieśc manetkę między obejmą klamki a podpórką klamki. Ale tak jak pisałeś  może być problem.

Dlatego pytałem, czy nie lepiej kupić od razu zamiast M780 coś na i-spec EV

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulce od gripa jak najbardziej, ale od srodka manetki hamulca manetka biegów, nie od zewnątrz to pomysł idiotyczny. Przecież patrząc nawet teraz na zdjęcia widać gdzie wyląduje koniec wajchy - w połowie gripa. Dla mnie taki układ nie do zaakceptowania

 

image.png.2f328f5a281281843898c9e6123c6e29.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2020 o 18:46, safian napisał:

W zamyśle element odstający od klamki widoczny poniżej powinien opierać się o kierownicę, usztywniając całość podczas nacisku na klamkę :P Tym bardziej że to klamka raczej pod jeden palec.

image.png.ae4048faf18143756da8e3e574bf35d2.png

Masz rację. Tu jest ustawione poglądowo jak mi się to układa.

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dobry temat, sam się kiedyś zastanawiałem nad prawidłowym ustawieniem kokpitu - ale raczej chodziło mi o kąt nachylenia. Jak na mój gust ważniejszy jest lepszy dostęp hamulca niż "niewygoda" z manetkami zmieniarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...