Skocz do zawartości

Dziwne strzały ze sterów


Michau8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie - coś mi dziwnie strzela. załączam film
Wydaje mi się, że ma to miejsce od jakichś 2miesięcy. Pierwszym podejrzanym były oczywiście stery. Dziś zmieniłem łożyska na nowe, zmieniłem też mostek, problem niestety nie ustał. Zauważyłem, że między główką, a miskami sterów popękała farba (rama pomalowana proszkowo) więc wyciągnąłem trochę miski, usunąłem farbę na całym obwodzie, wbiłem miski do końca, aby nie było szczeliny i również nie pomogło. Strzały czuć na całej ramie, jakby ktoś lekko puknął młotkiem. Kiera kręci się bez oporów, stery złożone prawidłowo.
Podejrzewam, że może rama pękła przy główce - ma za sobą już 14lat dość ekstremalnej jazdy i amortyzator o zbyt dużym skoku jak pod ten model. rowerem sporo skaczę, czy zjeżdżam po schodach, przy wadze 87 (w porywach do 95), jednak dziwi mnie,że strzela w tych 2miejscach. Żadnych pęknięć nie dostrzegłem, ale może to być wina powłoki proszkowej, która trzyma się w całości mimo pęknięcia pod spodem

Liczę na szybką pomoc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...