Skocz do zawartości

[Okulary] Okulary z korekcją na deszczowy wyścig


kzyhu

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy okularnicy.

Powiedzcie proszę jak radzicie sobie z tematem okularów rowerowych z korekcją podczas dużych opadów deszczu. Ja posiadam okulary firmy Retro z wkładką korekcyjną ale podczas dużych opadów deszczu i przy dużej prędkości woda dostaje się miedzy szkła ochronne a korekcyjne znacznie utrudniając widzenie. Przy normalnych treningach po prostu zwalniam ale podczas wyścigu już nie bardzo ;)

Macie jakieś sprawdzone okulary lub gogle z wkładką ? Lub czy podczas dużych opadów zdarza się Wam jeździć bez okularów ?

Dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z modelu Uvex Sportstyle 104 z szybką variomatic. Okulary posiadają u góry taki gąbkowy pasek, który przylega do twarzy i sprawia, ze woda nie dostaje się na szkła korekcyjne wkładki, jednocześnie  sprawia, że pot nie spływa nam do oczu. Do tego wycięcie w szybce sprawia, ze podczas jazdy okulary nie parują. Niestety bez okularów nei był bym w stanie jeździć z moją wada wzroku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wywaliłem korekcję w ogóle. Ciągłe parowanie, zaciekanie wody mnie wkurzało. Żeby nic się nie działo to chyba trzeba jakieś sziolsy mieć, ale na rower mało wygodne. W deszczu na podjazdach ściągam okulary, na zjazdach zakładam. W okualrach mam wymienne soczewki więc w starych przetestuje niewidzialną wycieraczkę stosowaną w autodetailingu...może akurat. Rzadko mi się zdarza zjeźdżać w deszczu, ale jak już się przytrafi to jest lipnie. Woda na szkłach plus wada wzroku czynią taką jazdę bardziej ekstremalną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...