Skocz do zawartości

[zmiana zawieszenia] wymiana amortyzatora 26' na 27,5'


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób które ogarniają te wszystkie kąty w rowerze.

Miałem rower Rockrider 6,3 gdzie skończyła mi się rama. rower na 26' kołach na przodzie skok 100 mm. 

Rama została zmieniona na rockrider 9,2rr - też dla 26 ' i przełożony amortyzator z poprzedniego, przy czym dla tej ramy normalnie był montowany amor o skoku 120 mm

Przez taką zmianę przestrzeń między suportem a glebą mam na poziomie 28-29 cm ( bez obciążenia roweru ) i przez to często haczę pedałami o korzenie, kamienie itp.

I tu pojawia się pytanie czy żeby podnieść trochę suport:

- zmienić amortyzator na 26' i 120 skoku 

- zmienić amortyzator na 27'5 i 100 skoku

 ?

Pytanie i pomysł z 27,5 calą stąd mi się pojawia bo amortyzatorów 26 z rurą 1 1/8 ahead jest jak na lekarstwo.  

No chyba że macie jakieś inne pomysły jak podnieść wysokość suportu. 

Rower użytkowany w lesie i na amatorskich zawodach XC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz, ale niepotrzebnie skokiem się martwisz. To nie od niego zależy wysokość główki ramy. Akurat przed chwilą używałem zdjęcia z wymiarem, który cie interesuje, to wrzucę:

IMG-20200716-133337.jpg

Mierzone tak sobie, ale wystarczy do porównań... Im więcej tutaj, tym wyżej suport. Z drobnych różnic, to musisz tylko pamiętać, żeby odjąć SAG amortyzatora (o ile działa jak należy), bo większy skok tym większe ugięcie, a to może trochę cię oszukać... ale nie jakoś drastycznie.

PS. A żeby było trochę trudniej, to niski suport też ma swoje plusy, a haczenie pedałami to kwestia wprawy... Endurowcy w niektórych rowerach mają korby przy ziemi, a jadą bezbłędnie taki teren, o którym byś nawet nie pomyślał. Kwestia pamiętania o nogach, i odpowiednim przechodzeniu z zakrętu w zakręt... To się tak wydaje, ale po przesiadce na inny rower trzeba jakiś czas o tym pamiętać zanim wejdzie nawyk. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...