Skocz do zawartości

[okulary] jakie marki do 300 zł polecacie?


ONKAM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam nowych okularów na rower, raczej coś budżetowego powiedzmy w graniacy max 300 zł. Myślałem o modelu z wymiennymi szkłami, tak aby móc korzystać z trzech różnych typów szkieł: szare/czarne + żółte + przezroczyste na zimę i wieczorami. Nie wiem czy to dobry pomysł, więc jeśli nie, będę wdzięczny za opinie. Nie znam się też na markach okularów rowerowych/sportowych, dlatego szybie pytanie: jakich marek okulary polecacie i których marek lepiej unikać? Na razie przeglądałem na ślepo różne opcje: Arctica, Accent, Alpina, Uvex. Od razu zaznaczam, że nie chcę niczego z Ali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość w rozsądnej cenie, to polecam Uvexa i Alpinę (która zresztą należy do Uvexa). Mogę polecić też Endurę, o ile znajdziesz jakiś model, który Ci pasuje. Uważam też, że okulary z Deca mają bardzo fajny stosunek jakości do ceny. Odradzam Siroko, a jeszcze bardziej wynalazki z Ali - drugi raz bym tego nie kupił.

Sam zastanawiam się nad takim zakupem i na ten moment rozważam Kellys Cyclone i naszą rodzimą nowinkę: Tripout Endo. 

P.S. Akurat dzisiaj na BikeWorld trafiłem na sensowne zestawienie okularów: https://portal.bikeworld.pl/artykul/porady/przeglad_rynku/16547/jakie_okulary_na_rower_wybrac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienne szybki mi nie odpowiadają, zazwyczaj okulary nie chronią wtedy od boku. Ja mam uvex phobos cx2, bo dają dobrą ochronę boki, góra i dół przed wiatrem, słońcem a także przed zbłąkanymi kulkami airsoft, jak słyszę w lesie strzelankę to oczywiście trzymam się z daleka, ale nigdy nie wiadomo. Używam z gumką, jeszcze lepiej wtedy pasują. Używam antifoga z pasty do zębów, bo po roku oryginalny się zużył, jak na 42 zł to dla mnie to nie problem. Z pastą podczas jazdy nie ma szans by zaparowały.

9198257.thumb.jpg.93db1e501f55ab6403eb3b63dc04f0f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też widziałem ten filmik, ale kolega z Dobrerowery/Bikeshow zrobił się trochę zblazowany, jeśli chodzi o stylówkę. Jakoś w tym temacie bardziej ufam drugiemu Janowi z Dirt It More, bo w jego filmach widać, że stawia na praktyczne rozwiązania. Ja się na razie wstrzymam  zakupem, bo pomijając trochę oldskulową stylówę, jestem zadowolony z moich okularów Endury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 09:15, kolarzjedrek napisał:

Polecam jeszcze BBB select bsg 43 gift box. Kilkanaście szkieł do wyboru. Kupiłem je kilka sezonów temu i służą mi do tej pory. Jedne z fajniejszych jakie miałem oprócz Rudego Projecta z  fotochromem którego od nie dawna testuje. 

Również polecę ten model BBB. Mam je (w wersji zwykłej nie gift box) od kilku sezonów i są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Szym3kSzym3k,

Jednak kupiłem Tripouty EndoB) Wziąłem czarne z niebieskim szkłem (bezbarwne aktualnie dają za free). Jeszcze w nich nie jeździłem, bo chwilowo mam popsutą nogę, ale pierwsze wrażenie mega pozytywne. Nie zgadzam się z opinią, że jakościowo to takie Aliexpress+, bo tak się składa, że mam dla porównania w szufladzie jakieś pseudo-markowe okulary z Ali, które kupiłem w ramach eksperymentu i nigdy ich nie założyłem. Swoją drogą, myślałem, że zerżnęli tylko design, bo logo nigdzie nie było na aukcji.

Tripouty są wykonane dużo lepiej, są bardzo wygodne i szkła nie mają żadnych zniekształceń. Mają jedną poważną wadę, która akurat w moim przypadku jest zaletą: Są mega szerokie. Ja mam dużą głowę i mi to bardzo pasuje, ale jak ktoś jest bardziej standardowo-wymiarowy, to raczej mu nie podejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Temat odkopany, więc się wypowiem ;) Tripouty za te niecałe 200zł z jakąś promocją to dobry deal, ale... Jak się poszuka, to za 400zł można dostać Oakleye (np Sutro), a to jest moim zdaniem inny level, niż wszystko, w czym do tej pory jeździłem. Warto dołożyć tą stówkę do budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja osobiście lubuję się w Uvexach. Posiadam model sportstyle 227. Nie jest to może najtańszy model, ale naprawdę go polecam wszystkim ze względu na powłokę dzięki której nie parują szkła w szczególności w dobie pandemii, jak i dopasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio zamówiłem fotochromatyczne uvex 612, gogi falcon c i steno C E544-1

Te ostatnie miały tragiczne szkła ( chociaż może to norma - nie wiem bo to moje pierwsze kupno okularów ) na środku ciepło pomarańczowe po bokach zimno niebieskie, jak kręciłem głową nie zmieniając obiektu obserwacji to zmieniały się barwy z ciepłych na zimne. Wybierałem pomiędzy falconami a 612 - szkła inne, ale za to oprawki gogów wygodniejszy, no i nie skrzypiały, uvexy trochę tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...