Skocz do zawartości

[Manitou Markhor] olx czy allegro


alpag20

Rekomendowane odpowiedzi

Forum obserwuję od dawna, lecz jest to mój pierwszy post - dzień dobry! 

Forumowa społeczności - proszę pomóżcie w decyzji. 

Mam dość stary rower - składany ok 2010roku i postanowiłem trochę uaktualnić konstrukcję - mam zamiar założyć do do swojego hardtaila nowy widelec Manitou Markhor. 

Znalazłem aukcję allegro - normalny sklep dużo pozytywnych opinii - https://allegro.pl/oferta/przedni-amortyzator-manitou-markhor-27-5-100-9mm-8505069268?utm_medium=app_share&utm_source=facebook 

Ale również znalazłem ofertę na OLX - https://www.olx.pl/oferty/user/3WD5V/

Oferta Manitou Markhor. 

Pan ma wystawione parę rzeczy, nie wystawia FV/paragonu. 

Różnica w cenie duża i nie duża 800zł a 1100zł - sklep allegro oczywiście faktura/paragon, pan na olx - "na słowo" - zdjęcia wyglądają ok, no ale żaden to dowód, do Tomszowa Mazowieckiego mam zdecydowanie za daleko żeby sprawdzić - pomóżcie, proszę, doradźcie - gwarancja jako taka nie jest mi specjalnie potrzebna, ale pewność że to oryginalny produkt "nie z demontażu, nigdzie nigdy nie instalowany,nowy..." nie leżak (czy "leżakowanie" widelca długi czas ma jakiś negatywny skutek?) 

Przy oszczędności prawie 30% ceny jestem w stanie nawet go samodzielnie otworzyć I zrobić serwis zerowy tylko czy to ma sens czy mnie próba oszczędzenia zwodzi na "złą ścieżkę"? Czy ktoś może miał z tym Panem jakieś doświadczenia? 

Z góry dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy w decyzji! 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ten z OLXa wygląda ok. No ale OLX to serwis lokalny i wszelkie transakcje na odległość to zawsze ryzyko. Możesz prosić gościa żeby wystawił na Allegro, ale wtedy na pewno doliczy prowizję, a to jest aż 10%, więc będzie 880pln. Ale 880 to też mniej niż 1100...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam zakup na olx, bo ostatnimi czasy jest tam wysyp nowych amortyzatorów w najtańszych wersjach, które się po prostu sypią (np. SR Aion LOR), to samo dotyczyło Manitou Mattoc. Byłbym ostrożny, bo za kwotę w okolicy 1000pln można już kupić RS Rebę lub RST First (który, jest całkiem niezły, ale nie ma tak dobrze dostępnych części zamiennych jak Reba). BTW. Markhor ma golenie 30mm, zupełnie jak R7. Ja bym szukał goleni przynajmniej 32mm, no chyba że ważysz 65kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona kupującego na allegro jakaś jest - tak jak napisał SZNIB - jak nie dostanę to zwrócą kasę, jak niezgodny, albo się będzie sypać to raczej i tak jestem ugotowany..
@wkg - czemu paczkomat za pobraniem - chodzi o kamery - że przy nadaniu w razie co będzie kto nadał? - zaintrygowałeś mnie pomysłem :)
@tomo63 - wybór amortyzatora raczej zamknięty - trochę czytałem, reverse arch zawsze mi się podobał, amor ma dobre opinie - dużo ludzi poleca, co do goleni - raczej nie ma strachu - z wagą prawie trafiłeś - ostatnio 67, a raczej znowu trochę spadło ;) nie wiem jakie tu na forum chodzą opinie o Szajbajku, ale trochę go szarpał i twierdził, że jest całkiem nieźle jak na tak chude golenie, trochę latek bez sportu minęło więc też nie będę go katował - poza tym rower składałem dawno - wszystko mam znośne jak na moje standardy, poza amorem - RST Gila SD - waga ~2300g, sprężyna, wyjęte elastomery - na korzeniowych zjazdach gra jak perkusja - nic nie hamuje już odbicia - kupiony jako "cokolwiek" za całe 300zł do ramy na początek - uzbieram i wymienię w rok myślałem jako 16-latek, nie było mnie stać na porządny sprzęt i tak się ostał przez ok 10lat.... także sądzę, że jeśli ten amor ma jakieś niedociągnięcia tooo.. nie sądzę żebym odczuł po tym upgradzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, z prostą to chyba nie. 

Ja kupiłbym po prostu stery ZS44/EC44 i po krzyku, ale masz podniesienie kokpitu o 8-10mm (na ali jakieś 60zł). Nie wiem, czy to dla autora akceptowalne. Na pewno nie wziąłbym amora z olx za 800pln z goleniami 30mm.

 

Rozumiem argumenty autora. Niech się dobrze sprawuje. Kupując na allegro od sklepu powinieneś mieć gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, alpag20 napisał:

@wkg - czemu paczkomat za pobraniem - chodzi o kamery - że przy nadaniu w razie co będzie kto nadał? - zaintrygowałeś mnie pomysłem :)

Rzeczywiście odkrywcze : ) Po prostu jak facet nic nie wyśle to nic nie zapłacisz. A jak wyśle złom to czy allegro czy olx i tak jesteś ugotowany. Zapytaj czy wystawi na allegro, czy wyśle za pobraniem i tyle - jak będzie mącił to od razu będzie wiadomo że coś nie w porządku.

Na allegro warto go namówić jeżeli wyśle jako firma - w innym przypadku bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wierzycie w POK Allegro ? Ładnie was marketingowo omamili.

W 2014 kupiłem smartfona Samsunga - dostałem trupa ze zbitym ekranem. Według POK zgłosić na Policję, prześlij skan przyjęcia zgłoszenia - zrobimy Ci zwrot kasy. Przesłałem skan i dostaje info, żebym informował o dalszym biegu sprawy, oni będą też w kontakcie z Policją. Na moje pytanie co dalej, otrzymuje info, że czekają na zamknięcie sprawy, wtedy decyzja. Za 8 miesięcy Policja zamyka sprawę, a Allegro uważa sprawę za zakończoną i kasy nie oddaje. Tak działa POK. Założyłem cywilną, i w 2018 odzyskałem po 4 rozprawach 1600 zł.

W 2016 kupuje zderzak do Volvo V50. Kwota 1100 zł z przesyłką. Kolor w aukcji jak mój, a otrzymuje czarny ... Facet mnie ma w D, wyśmiewa temat i wprost pisze - nie pasuje odeślij ( przesyłka zderzaka to 140 zł najtańszym kurierem ). Odsyłam i ani zderzaka, ani zwrotu kasy. POK reaguje dopiero po moich K i CH zamykając konto userowi, bo podobno więcej takich akcji miał. Na moje pytania co z kasą otrzymuje info: " Sprzedawca nie jest już naszym użytkownikiem ", sprawę proszę kierować we własnym zakresie. Niestety rozprawy przerywa COVID w marcu 2020 ( 3 lata sprawa się ciągnie ).

 

Tak działa POK ;) Naiwniacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sznib napisał:

Tyle że od początku piszemy że jedynie w przypadku wpłaty i niedostarczenia towaru zwracają

Tyle, że każdy cwaniak wyśle byle co, bo nie jest na tyle głupi, żeby wogóle nic nie wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - jakby nie patrzeć sporo ludzi kupuje używane sprzęty i jakoś dalej a nawet prężniej działają platformy to obsługujące - trochę zaufania, ale też rozumiem że skoro kolega MAXCAVA ma takie doświadczenia to się nie dziwię że nastawienie średnie - współczuję i życzę więcej szczęścia - sam czekam na 3 sztuki sprzętu używanego z olx - zobaczymy co przyjdzie. 

Kolego CZARNYMARIO - wygrałeś mecz! Trochę się zdziwiłem bo nie znam sklepu, strona średnia, ale widzę że na forum jest sporo bardzo  pozytywnych opinii o sklepie więc wezmę raczej u nich - bardzo dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc ja jeszcze ani na allegro, ani na e-bayu ani na olx nie natknąłem się na nieuczciwego sprzedawcę. Za to raz na e-bayu na nieuczciwego kupującego :D 

A oczywiście używanych części do samochodów ani tym bardziej używanych samochodów się bez oględzin przez internet nie kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...