Skocz do zawartości

[11950] Merida BIG Nine 500 lite


hawkeye

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Michal2008 napisał:

Ja mam 500 Lite z 2018r. (alu) rozmiar M

napęd deore M6000 1x10 (fabrycznie 2x10)

amor Reba 15x100 (2021)

koła DT XR361, piasty dt350, i szprychy cx ray

dętki

hamulce MT500

waga: około: 11,1 kg więc spoko, a jeszcze planuje kompletny napęd M8000 1x11, sztyca karbon, tubeless... 

REBA 2021 15x100 waży ciut poniżej 1600g...

Jeszcze dodam ze to jakaś magia ta waga, skoro większość setupu jest fabryczna.

Z Deore zdjęta mała zębatka - uzysk może ze 100g

Zmiana amora na Rebę uzysk jakieś - 600g

Zmiana kół z fabrycznych na DT - 300g

To razem 1 kilogram. Ten rower fabrycznie w Mce ważył 12,1 kg? To waga wersji 22/23 to +1kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urosła ta Merida przez te 5 lat, zrobiła się cięższa o kilogram. Moja w L'ce ważyła ponad 13kg. ALe też są zmiany w osprzęcie - wydaje się że Deore 6000 2x10 jest jednak sporo lżejsze od Deore 5100 2x11. Koła w wersji 2022/23 ważą 2050g. Te koła co masz powinny ważyć jakieś 1700. Budowałem teraz podobne koła na obręczach o jakieś 50g cięższych niż Twoje i na piastach KT, wyszło 1800g za komplet. Te 500g na kołach (bez dętek i opon) to realna wartość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Rozjazd na wadze wynika po części z ważenia na różnych wagach (być może nawet *WEI HENG 😜) - mam nadzieję, że pomogłam :sorcerer:

PS  kurde, aż ZAZDRASZCZAM :yes::voodoo: takich lekkich rowerów - wychodzi na to, że ten "karbą" jest przereklamowany (Scale 930 waży podobnie, no może z pedałami :icon_lol:)...

* pozdro dla Tuby vel. @cyronioka z niedzwoniącymi XT -kami :icon_wink: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.01.2024 o 15:35, michalr75 napisał:

To są kasety 12s? Skąd te wartości wagowe? Sam ważyłeś?

Te kasety faktycznie tyle ważą, z dokładnoscia do kilku gram. 474g wazy xt 10-51 z plastikiem i zawleczka wyjete z pudełka.

Slx waży 534g z plastikiem  i trytytka trzymajaca wszystko w kupie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...