Skocz do zawartości

[Zakup elektryka] Rower dla osoby niejeżdzącej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam roweru dla mojej żony - dla mnie przejechanie na raz 100KM (w weekend 250KM) jest ok, nie mówię bez zmęczenia ;)
z drugiej strony ona nie jeździ wcale, więc chcę znaleźć coś pośredniego, mam 2 rowery(szosą robię więcej) ale pod nasze wyjazdy planuję użyć mojego MTB 29, jestem z Wrocławia więc samo wyjechanie z miasta to jakieś 20+KM co już dla niej może być problemem, a chciałbym z nią jeździć (poza oczywiście zabraniem rowerów "gdzieś" samochodem) dalej

dlatego myślę o rowerze elektrycznym dla niej - tu jest mój dylemat, jaki rower - w pierwszej kolejności cena, nie wiem czy jej to podpasuje -1 jak to sprawdzić, 2 napęd - na przód raczej odpada, tylne koło czy korba, 3 ona jest niska - myślałem więc o 27,5 dla jej wzrostu, rama 16 lub 17 cali

od czego powinienem zacząć szukać ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik centralny jest lepszy ale takie rowery są droższe . Shimano , Bosch , Yamaha to popularne i sprawdzone systemy . Jeśli masz do wydania min 8 , a lepiej ok 10kzł możesz szukać . Czego ? Jeśli w grę wchodzą wycieczki w okolicach Wwia to myślę że coś na kołach 28 było by ok . Jeśli nie znajdziesz albo planujesz też trudniejszy teren to turystyczny góral na kołach 27.5 " też będzie ok . Najlepiej było by znaleźć wypożyczalnie i spróbować czy się w ogóle  spodoba taka jazda  . Lepiej stracić 200 zł niż 10 000 .

Na Robotniczej kiedyś mieli elektryczne haibiki , to przyzwoite rowery . Dobry sklep z elektrykami jest w Rudzie Śląskiej , daleko ale biorąc pod uwagę cenę roweru i wybór ..

https://rower.com.pl/rowery-elektryczne-641

Popatrz na Haibiki i Uniwegi .

Polski Unibike też robił damskie e tylko nie wiem czy gdzieś kupisz bo zdaje się że sytuacja na rynku nie jest dobra .

Nie wykluczone że do rekreacyjnej jazdy po płaskim rower z silnikiem w tylnej piaście też będzie ok ale nie mam z takim żadnego doświadczenia . Wiem , że w terenie , szczególnie w górach nie sprawdzają się .

Aha , jeśli planujesz trasy ok , > 50 km , a żona ma swobodnie korzystać z prądu to bateria 500 Wh będzie lepsza niż 400 .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...