Skocz do zawartości

[sztyca regulowana] montaż sztycy z prowadzeniem wewnętrznym w takie KrossDust/Grist)


gyrill

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Przeżyłem dziś stan bliski udaru po tym jak próbowałem przeprowadzić linkę z pancerzem wewnątrz ramy Krossa. Trochę śmiesznie, trochę poważnie kilka słów o tym i co rozważam dalej. 

Otóż zbiegają się w suporcie. Są w żaden sposób nie przygotowane do prowadzenia pancerza wewnątrz, może poza faktem że rurka dolna ma otwór na wprowadzenie przewodu. 
 

Trudno jednak ten przewód wyprowadzić i zgiąć w suporcie ponieważ wszystkie krawędzie wewnątrz są nieoszlifowane. Ten fakt w połączeniu z dość ostrym katem skrętu pancerza spowodował że przy pierwszej próbie udało mi się oskalpować jeden pancerz. Dodatkowo, serwis sztycy wymaga demontażu korby i suportu. 
6D34F32D-9E6C-4474-A07D-64E92DEA9A7D.jpeg.6ac26eb2f651c2e503ddd881b8735d58.jpeg

Rozważam więc nawiercenie ramy w dwóch miejscach i puszczenie linki częściowo wewnątrz a częściowo na zewnątrz jak w np. Octane One Prone. Miałem te ramę i tam było bardzo łatwo puścić przewód. 
E56E7C02-7A61-4246-B0CC-13C3018F7AD3.jpeg.20f28f2b03434ad96942632535f0f152.jpeg

 

Macie jakieś opinie w temacie? :) Szukam śmiałka który mnie od tego pomysłu odwiedzie :D 
Czy konstrukcja może jakoś zasadniczo się osłabić? Gwarancja już i tak minęła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ta rama nie jest przystosowana do wewnętrznego prowadzenia przewodu do sztycy. Przy takim promieniu gięcia tylko sztyce z hudrauliczną manetką będą jako tako działać. Możesz rozważyć wypuszczenie przewodu z dolnej rury razem z linką do przerzutki i zrobić odpowiedni otwór w rurze nad suportem od strony koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...