Skocz do zawartości

[szosa] Zakup pierwszej szosówki


jachu76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...postanowiłem kupić pierwszy mój rower szosowy , wzrost mam 1.78cm waga około 82kg 
Chcę pojeździć jakieś nie długie trasy jak na początek. Zastanawiam się czy kupić rower nowy czy używany , z nowych poszukałem takie jak poniżej w linkach.
Proszę doradźcie który był by odpowiedni :

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-kross-vento-4-0-pd19772/
https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-rc520-id_8502389.html
https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-rc500-id_8502354.html
https://www.olx.pl/oferta/nowy-rower-szosowy-sensa-trentino-sl-105-rok-2020-mega-cena-CID767-IDEsRnc.html#9e8a6745b4


Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jachu76 napisał:

Ten egzemplarz jest nie daleko mojej okolicy w aukcji napisane że odkupiony z wypożyczalnie i teraz pytanie czy nie będzie zajechany 

https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-merida-centurion-ultegra-11s-dt-swiss-50-CID767-IDAmjaC.html#37308a81cc

Z opinii, które pojawiały się w internetach od ludzi którzy je kupili wynika, że są w świetnym stanie. Nooo i trochę błędne masz pojęcie o wypożyczalniach - rower ma zarabiać a żeby zarabiał musi być sprawny. 

Te rowery są "wystawione w całej Polsce", z tego co kojarzę fizycznie są w Bolesławcu, w sumie też niedaleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej dwa miesiące temu kupowałem swoją pierwszą szosę, zadałem takie same pytanie i po doradztwie użytkowników zdecydowałem się na tego Krossa z tego samego sklepu tylko trafiłem na promocję i wyrwałem go za kilka stówek mniej. Mihau dzięki jeszcze raz, jestem mega zadowolony jak do tej pory. Gdybym miał trochę większy budżet brałbym Sensę, ale na początku mojej przygody z szosą polecam Vento 4.0 2019, trasa z trzech cyfr bardzo cieszy i rower na pewno zostanie ze mną dłużej. Jestem tego samego wzrostu co Ty, rozmiar ramy wybrałem 55cm wg katalogu tego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Decathlonie w Poznaniu i dosłownie wymiecione , sprzedawca mówił że nie dowożą towaru...
Pojechałem obejrzeć Sensa i faktycznie mógł by być w innych kolorach, cena za niego to 4 tys.
Dzwoniłem o meride i po rozmowie stwierdzam że stan sprzętu jest średni,  została ostatnia sztuka.
Nie będzie łatwo kupić,  kolega ma na sprzedaż przywieziony z DE jeszcze nie widziałem będzie miał go w piątek jakiś red rose , cena 1800 zł , na necie chodzą podobno po 2600,  nie wiem co to za sprzęt, jak będę miał fotki to wrzucę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie  , muszę się nauczyć po czym poznać taki sprzęt typowo do ścigania bo taki mnie nie interesuje , bardziej też aby nadawał się na jakieś nie równości bo wiadomo jakie są u nas te drogi 

Myślę jeszcze nad tym vento 4.0 2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jachu76 napisał:

wpadł mi w oko jeszcze ten rower 

wow, ten rower to wyglada jakby rama byla z okolicy 2010r. POnad 4k pln za takiego wynalazka na tiagrze.... jakis zart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez jakis sprzet archeo, 105 z wasami, chyba 5600;-) moze bym dal z 1500, jakby byl ideal, ale jak widze tak stara grupe i kolo na 16 szprych z przodu to bym go nie kupil. Rama z muzeum techniki.

Ile gosc chce za ten rower? To jest alu ?

Jesli to alu, to obnizam do 1-1.2tys, ale i tak bym go nie kupil, w tych pieniądzach wolałbym juz retro peugeota czy cos podobego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cinol123 napisał:

Miałeś tu juz kilka niezłych propozycji a wrzucasz jakiegoś poniemieckiego wypierdzianca. ;-)

No tak zapodałem bo się nie znam w ogóle na rowerach....
Zdzwoniłem dziś do Poznania i zostaję jednak przy tej  Sensa , mógł by być inny kolor ale trudno , myślę że to będzie dobry wybór jak na pierwszy rower, wystawią mi FV także vat sobie jeszcze odliczę 

Używki raczej nie kupię bo sie nie znam aby stwierdzić czy jest opłacalny ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa 105 r7000 dziala bardzo dobrze. Nie wiem jak hamulce, bo mialem rower na tarczach i r7020, ale przerzutki sa identyko jak ultegra r8020 tylko inne materialy i działają super....

Jesli nie ma triban rc520.... to potarguj na miejscu jeszcze ta sense ;-)

W dniu 13.07.2020 o 20:07, pinok napisał:

RC520 nie oferuje nic więcej, dlatego szkoda kasy.

Jak nid oferuje nic wiecej, ma grupe r7000 ;-)) ja bym sie nie zastanawial nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji moich przekonań o wyższości tarczy nad obreczowkami, doświadczeń deszczowo-jesienno-zimowo-blotnistych z obreczowkami i tarczami, nie biore pod uwage rowerów bez tarcz ;-) ostatni taki rower sprzedalem z 3 miesiące temu i dobrze mi z tym ;-)

Co do ram alu, to nie ma sie co czarować ze różnica będzie jakąś wielka, wiec wolalbym tribana, dodatkowo 5stowek w kieszeni na rozssdne buty i gacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...