Skocz do zawartości

[pedały] Kellys Flat 30 słabo się obracają


jamdomino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem pedały Kellys Flat 30. Na początku słabo się obracały. Po 20 km prawy już się obraca luźniej. Gdy zakręcę mocno ręką robi 2-3 obroty. Natomiast lewy obraca się tylko odrobinę. Robi dosłownie 2-3 stopnie obrotu. Gdy go trzymam ręką i obracam w jedną i w drugą stronę obraca się płynnie, nie ma jakichś skoków. W starym pedale mam już wżery na jednej bieżni i czuć lekkie skoki podczas kręcenia. W nowym tego nie ma, obraca się płynnie. Wyczytałem, że w środku nie ma kulek, tylko są ślizgi polimerowe.

Czy ten model tak ma? Czy to się wyrobi po większej ilości kilometrów?

I pytanie odnośnie serwisu. Może ktoś takie rozbierał. Jak rozebrać taki pedał do czyszczenia i smarowania? Od zewnętrznej strony jest zaślepka, ale nie ma jak jej podważyć śrubokrętem, nawet małym. Trzeba by było ją delikatnie uszkodzić w miejscu podważania śrubokrętem. Czy ona jest wciskana, czy wkręcana?

Czy te ślizgi polimerowe czymś się smaruje? Co jaki czas lub co ile kilometrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nom, dziwne to że sam producent pisze że kulki, a tu wygląda że polimery siedzą. niemniej, nie masz się czym przejmować że się pedały nie kręcą jak szalone, ważne żeby się kręciły płynnie. W moich Straitline'ach tez mam polimerówki, tak samo się kręcą, ale w niczym to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To pewnie jakiś błąd wszędzie powielany. Pedały obracają się coraz lżej, więc niepotrzebnie panikowałem ;) 

A tak przy okazji, to te ślizgi polimerowe to się serwisuje, smaruje? Czym? Co ile?

Jak skręcić śrubki w takim pedale? Tak jak przy łożyskach kulkowych, żeby był minimalny luz, żeby za mocno nie skręcić łożysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do firmy Kelly pytanie odnośnie pedałów, że zastanawiam się nad zakupem, itp. (tak, tak, trochę oszukałem) Odpisali, że w pedałach są łożyska kulkowe :-O. No i teraz nie wiem, czy to błąd w opisie towaru, czy ten, co pisał tę opinię, kupił jakieś podróbki albo oszukał.

Chyba muszę rozebrać swoje, żeby wiedzieć na 100% co w nich siedzi. Ale to dopiero, jak coś się będzie działo, coby ich niepotrzebnie nie uszkodzić. ;)

A odnośnie przeglądów i porad serwisowych napisali, że trzeba zwracać się do sprzedawcy. (to tak dla ciekawości)

Dzięki za odpowiedzi.

A jeszcze jedno pytanie. Czy takie łożyska polimerowe się wymienia?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...