Skocz do zawartości

[max1000] rower crossowy/trekkingowy


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić jakiś rower do luźnej jazdy na krótsze i dłuższe trasy po zbitym terenie/asfalcie. Nie znam się kompletnie na rowerach, bo wcześniej miałem tylko 1 i nie jestem zbyt wymagający. Zdaję się na was. Jeśli mylę się co do rodzaju roweru, jaki powinienem kupić, to mnie poprawcie. Fajnie jakby udało znaleźć się coś do tych 800 zł ale mogę dołożyć ew. do 1000 jakby się opłacało. 

Co sądzicie np. o tym?

https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside100-id_8405298.html

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model z deca odradzam . Sam chciałem kupić taki do miasta . Prosty , fanie się jeździ ( po sklepie ) , tani . Nie kupiłem bo 2 rzeczy są moim zdaniem nie do przyjęcia

1 Mocowanie siodła jest na stałe przyspawane do sztycy czyli nie masz regulacji pochylenia siodła . Mnie pasowałoby delikatnie pochylić do przodu .

2 Kierownica jest na stałe przyspawana do mostka . Nie obrócisz , nie wymienisz .

To wynika z ceny ale dla mnie oszczędności poszły za daleko i mogą odbić się na wygodzie .

Z deca najniższy model z normalnymi rozwiązaniami nieco przekracza twój budżet ale naprawdę nisko go ustawiłeś . Za nisko moim zdaniem jeśli jazda ma być przyjemnością , około 1500 zł pozwoliło by na swobodniejszy wybór .

https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside500-id_8405209.html

Niewiele droższe są podstawowe modele Rometa , czy Krossa . Kiedyś trekkingi Krossa można było kupić nieco taniej w sklepach Go sport pod ich nazwą - ,,scarper " ale w tym roku to już chyba nieaktualne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że w zakładanym budżecie ciężko o coś lepszego niż jakiś Riverside. Za 800 zł jest model 120, fajnie że zamiast ciężkiego i  taniego amortyzatora ma sztywny widelec, ale sztyca zespawana z siodełkiem, a kierownica z mostkiem - możliwości regulacji żadne, jak coś trzeba zmieniać. 

Za 1200 jest Riverside 500 ale przekracza budżet. 

Na tańsze bym nie patrzył, w tym za 6 stówek co się dało jest z "plasteliny" czyli byle czego, włącznie z kołami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...