Skocz do zawartości

[Do 2400zł] rower szosowy dla amatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam nowego rowery szosowego. Dlaczego nowego? ponieważ nic się na rowerach nie znam, nie mam z kim kupić i boję się wtopy. No i chce część zakupu sfinalizować ratalnie. Z pewnego źródła uzywkę za 1200zł maks 1500zł może bym kupić ale skupiam się na nowych.

Mój wzrost to 1.86m waga ~94kg

Wstępnie wyparzałem Rower Kross Vento 2.0 L 22' 2020 ale jest ponad założony budżet bo kosztuje 2699zł i nie ma pedałów.

Drugi mój wybór to KANDS SZOSOWY 28 '' MARCIANNI CZAR-CZER 55CM na osprzęcie CLARIS 2129zł i tu cena spoko, osprzęt chyba też. CO o nim myślicie warto?

Fajny jest Triban RC 120 z decathlonu za 1999zł ale dostawa przewidziana dopiero w październiku :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, canterbury napisał:

Wstępnie wyparzałem Rower Kross Vento 2.0 L 22' 2020 ale jest ponad założony budżet bo kosztuje 2699zł i nie ma pedałów.

1. 2699 to cena katalogowa, kross nie pilnuje cen u sprzedawców więc można negocjować. Tu masz np. za 2300 model 2019 (różni się tylko malowaniem) https://www.greenbike.pl/rower-szosowy-kross-vento-20-2019-outlet-p-3416.html

2. Pedały w zestawie to są w marketowych rowerach, zresztą do jazdy średnio się one nadają. BTW jeśli szosa to jednak spd ma maaaasę przewag nad platformami, także się nad tym zastanów

Godzinę temu, canterbury napisał:

Drugi mój wybór to KANDS SZOSOWY 28 '' MARCIANNI CZAR-CZER 55CM na osprzęcie CLARIS 2129zł i tu cena spoko, osprzęt chyba też. CO o nim myślicie warto?

1. Brak jakichkolwiek informacji o geometrii/wymiarach

2. Wygląda na to, że ma aluminiowy widelec

3. Jeśli waga podawana przez producenta jest prawdziwa to mamy dramat

4. Nie warto

5. Porównywalnym sprzętem jest np. romet huragan 1

Godzinę temu, canterbury napisał:

Fajny jest Triban RC 120 z decathlonu za 1999zł ale dostawa przewidziana dopiero w październiku :(

Z mojego punktu widzenia jego jedyną zaletą jest karbonowy widelec, który trudno znaleźć w tej cenie. Cała reszta na minus względem np. tego rometa huragana 1

Jeśli coś z decathlonu to dorzuć do rc500 https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-rc500-id_8502354.html

 

 

Ogólnie to vento 2.0 jest spoko, możesz zerknąć na rometa huragana 2 (technicznie to samo co vento), albo tego tribana rc500. Tak naprawdę nic więcej na polskim rynku nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie raczej coś bardziej turystycznego na początek czyli endurance. Ja nie bardzo w stanie jestem to odróżnić, ten Kross ma agresywną geometrię i lepiej iść w rc500?

2 godziny temu, Mihau_ napisał:

1. 2699 to cena katalogowa, kross nie pilnuje cen u sprzedawców więc można negocjować. Tu masz np. za 2300 model 2019 (różni się tylko malowaniem) https://www.greenbike.pl/rower-szosowy-kross-vento-20-2019-outlet-p-3416.html

Świetna cena i mają raty 0% Na razie to mój faworyt. Dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Karol1994czx napisał:

Bez przesady z tą pozycją jak na kanapie. Miałem tribana, w którym wszystkie podkładki były pod mostkiem bo pozycja wyglądała tak

received_2131313030271991.jpeg

Przekalkuluj sobie czy nie warto dopłacić do hamulców tarczowych i oczko wyższego osprzętu.

Taaaa, na rowerze x wcale nie będziesz miał wyprostowanej pozycji bo ja na zupełnie innym modelu tej samej marki sprzed 10 lat nie miałem. Leżę

18 godzin temu, canterbury napisał:

Wstępnie jestem zdecydowany na Krossa. Teraz lektura o pedałach SPD bo z butami to lekko ponad 300zł to widzę minimum. 

Dzięki za wszystkie rady. Może ktoś coś jeszcze ciekawego doda.

Tak naprawdę jeśli ma być tylko szosa to raczej spd-sl lub look. Osobiście look był dla mnie "bardziej przyjazny"

A jeśli chodzi o kwotę to dość ważny temat przy wyborze czegokolwiek do roweru - lepiej raz a porządnie unikniesz niepotrzebnych, pośrednich wydatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego Krossa, naprawdę wydaje mi się sensowny w tej cenie.

Wiem, że większość by wybrała używany ale bałem się wtopy. To tego pedały SPD SL buty spodenki, kask... Masakra. Prócz roweru wszystko na allegro bo jest darmowy zwrot jak by coś nie pasowało.

 

Teraz trzeba podszkolić teorię jak to wyregulować jak przyjdzie i jak jeździć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...