Skocz do zawartości

[korba] FC-7000 50-34 na 48-34


akte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie. Jest jakaś zębatka do korby Shimano 105 FC7000 o wielkości 48 zębów? Niestety 50tka jest trochę za duża dla mojego syna, więc wolałbym zmienić tylko tarczę niż bawić się w zmianę kasety z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie co to 46T widziałem, ale nie jestem pewny czy na 100% będzie pasować, wymagałoby to potwierdzenia - ultegry maja większy wybór tarcz i BCD wydaje się pasować, szybki wynik z gugla:
https://www.centrumrowerowe.pl/tarcza-mechanizmu-korbowego-shimano-ultegra-fc-r8000-pd18551/?v_Id=125774


ewentualnie są korby przełajowe np. 46/36 w tej samej cenie co zębatka ultegry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wystarczy wymienić tylko zębatkę 50T na 46T, trzeba jeszcze wymienić drugą zębatkę z 34T na 36T. Bo ta 46T nie będzie dobrze działać z 34T.

"Produkt występuje w następujących rozmiarach: 34 (MS), 36 (MT), 39 (MW), 46 (MT), 50 (MS), 52 (MT), 53 (MW). Kombinacjami literowymi (MS, MT, MW) oznacza się kompatybilne ze sobą pary zębatek, które zaprojektowane są do jak najlepszej współpracy ze sobą, by zapewnić szybką i precyzyjną zmianę biegu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SoloTM napisał:

Dwa zęby niemal nic nie wniosą. W czym problem jest ? z tyłu ma 11-28 ( 11 sp ) ? 50x18-23 przedział zbyt mały ?

Rzeczywiście 2 zęby to zbyt mało, miałem na myśli bardziej 46 coś jak w przełaju. Widziałem korbę Ultegry FC-R8000 46-36 i do niej wymienne są też takie blaty. Pytanie, czy podejdą one również do 105 R7000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...