Skocz do zawartości

[do 4500] MTB na dobry start!


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, przymierzam się do zakupu roweru, a w zasadzie jestem nastawiony, że jak będę wiedział jaki i będzie gdziekolwiek na stanie to kupuje od razu :D
Trochę o mnie 175cm wzrostu, 66kg wagi.
Szukam godnego roweru w tym przedziale cenowym chciałbym, żeby 4500pln to było maksymalne maksimum - jakkolwiek to brzmi :)
Otwarty jestem na wszelkie propozycję: koła 29 cali, hamulce hydrauliczne, korba jednorzędowa - wszystko co taki rower w takich pieniądzach mieć powinien.

Szukam oferty, sklepu, sprzedawcy, który wysyła rowery za granicę.
Z miejscowego decathlonu: 
Czy rower z decathlonu to dobry kierunek? W tym przypadku w okolicy mam dostępny rozmiar L https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-50-29-id_8575904.html
Półka wyżej ale w okolicy dostępny tylko rozmiar M i nie wiem czy wystarczy? https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-100-29-id_8405350.html
Ewentualnie każdy inny sklep z ofertą dla mnie co wyślę rower na terenie UE.
Z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie!

Dzisiaj przymierzałem w sklepie rower M za około 4100zł w miejscowym sklepie (jestem w UK) i jedyny który bym w moim przedziale z MTB mimo, że był zaklepany to mogłem przymierzyć.

Rower to: ORBEA ALMA H50 CLICK LINK
Rozmiarowo była to M na 29 kołach - rozmiarowo pasował, ale czy wart tej ceny? Ewentualnie co innego wchodzi w gre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W stosunku do XC100 bo w niego bym celował w tym budżecie ma słabszy amortyzator, brak osi boost 148 mm i napęd 1x11. Ogólnie lepiej poczekać na Rockridera.

Co do rozmiaru Rockriderów jesteś na pograniczu M i L, bez przymiarki ciężko stwierdzić. Ja przy 180 cm jeżdżę na L i jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Nie odbierają telefonu ? Kupuj za pobraniem.

Dopiero trafiłem na ten sklep ze względu, że szukam po sklepach lokalny w (UK) ewentualnie sklep, który oferuje wysyłkę do UK - w informacjach na stronie jest, że wysyłają więc można by spróbować. Jutro spróbuje zadzwonić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dojechał do mnie Rockrider z Decathlonu - Model XC100, rozmiar M na 29".
Po pierwszych próbach myślę, że będę zadowolony. 
Mam jedno pytanie:
W opisie hamulców jest: 
            Exclusive Rockrider by Tektro hydraulic double-piston brakes.
            180 mm disc front brakes, 160 mm disc rear brakes.
A rower dostałem z hamulcami Sram Level - cieszyć się czy pytać w sklepie co się stało?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, erzurum napisał:

Cieszyć i pytać.

Jak są lepsze to obejdzie się bez zbędnych pytań, bo nie wiadomo czy to pomyłka, czy braki na magazynie czy co..  tylko czy lepsze? Jestem początkujący i próbowałem znaleźć porównanie hamulców, ale znalazłem tylko ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja bym się cieszył, że dostałem Levele zamiast Tektro. Tak nawiasem mówiąc hamulce Sram nie są złe jak o nich piszą. Shimano cudem też nie jest, zwłaszcza z pięknymi nowymi klamkami z serii M7100 czy M8100 gdzie zgrać wszystko z manetkami nie w systemie i-Spec zakrawa o absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...