Skocz do zawartości

[Wymiana piasty tył 7-rzędów kaseta] shimano


puntigamer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość - nie przeczytałem jeszcze całego forum. Jeśli już gdzieś było, proszę o link.

Mianowicie mam koło 26-cali i kasetę 7-rzędową na piaście Shimano FH-M290. Oczywiście przerzutki także 7 przełożeń (SIS).
Wiem, że to wiekowa konstrukcja, ale mam sentyment do tego sprzętu (ramy) i chciałbym to ratować. :)

Proszę o informacje, czy (zamiennie co lepiej):
1. Czy do takiego roweru mogę wrzucić "całe koło" z piastą 8-rzędową (np  Shimano Deore FH-T610), czy wtedy koło wejdzie miedzy tylne widły ramy (może głupie pytanie sorry)?  lub to zupełnie bezsensowny pomysł? Nie przeszkadzałoby mi to, że mam 7 przełożeń w manetkach (lub zdjąłbym jedną zębatkę z kasety)
2. Gubię się i nie wiem jaki sensowny zamiennik jest dostępny w postaci piasty z bębenkiem 7-rzędowym w moim przypadku (musi być wytrzymała).

Wolałbym zostać przy piaście 7-rzędowej (ale nic na necie takiego nie widzę), bo inaczej albo jedno przełożenie będzie nieużywane, albo będę musiał wymienić też resztę, razem z konikiem.

Jeśli jednak będę kompatybilny z piastą 8-rzędową (np  Shimano Deore FH-T610), to proszę o potwierdzenie a manetki i konik z czasem też ogarnę.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...