Skocz do zawartości

[kask] wybór kasku MTB cena 200-250


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym zakupić kask do MTB, jeżdżę rekreacyjnie po lasach. Mam również nadzieję, że uda się raz na jakiś czas wyskoczyć również w góry czy amatorsko wziąć udział w jakimś lżejszym wyścigu.

Moje typy to UVEX Access oraz Met Crossover. Będę wdzięczny za Wasze typy lub opinie na temat wskazanych przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa wydają się fajne, mają bardziej zabudowany tył, niż typowe rekreacyjne kaski. Tak jak napisał kolega, trzeba to przymierzyć, bo nieważne jak fajny by nie był, to musi dobrze pasować. Jak Ci do sklepu nie po drodze, to zawsze możesz zamówić obydwa w necie i jeden odesłać. Ja tak zrobiłem 2-krotnie bez żadnego problemu. W tym budżecie dorzuciłbym do puli Endurę Hummvee. To bardzo fajny i dobrze wykonany kask. Niestety było to właśnie jeden z tych dwóch odesłanych przeze mnie, bo XL-ka była za mała na mój nieforemny łeb:down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hawkeye Szukaj kasków z systemem co najmniej mips, bo ten nowy wynalazek z plastrem miodu wciąż jest dość nieprzyzwoicie drogi. Dają jakąś minimalną realną ochronę przed najcięższy urazami a w tej cenie powinieneś coś znaleźć.  Proste kaski chronią przed rozłupaniem głowy o kamień i niewiele więcej dają a czasem i szkodzą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie z tym wyskoczeniem do sklepu może być problem. Już prędzej zamówię kilka i oddam. Popatrzę za MIPS, ale nie specjalnie widzę je w tej kwocie. Ten UVEX bardzo mi się podoba, ale obawiam się że może być w nim gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przymierzałem tego Met-a i ogólnie na moją jajowatą głowę był ok ale po przyjęciu pozycji "na rowerze"  ugniatał w potylicę ze względu na mocno zabudowany tył. Obecnie kupiłem uvex I- vo cc czarny mat. Ma dosyć duży zakres regulacji. Jest w miarę wygodny, ale ciężko mi określić bo całe życie jeździłem bez kasku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...