Skocz do zawartości

[gravel] BERGAMONT GRANDURANCE rd 5 i BERGAMONT GRANDURANCE 5 - różnice


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Co myślicie o tym rowerze? Nada się na "szosę na grubszych oponach" która od czau do czasu wjedzie na leśne ścieżki i się nie rozwali. Konkretnie chodzi o ten model https://katalog.bikeworld.pl/2019/web/produkt/rowery_szosowe/gravel_szutrowe/bergamont/60899/grandurance_rd_5/2

Mam okazję nabyć go w korzystnej cenie. Wolałbym tego bez dopisku rd (https://katalog.bikeworld.pl/2019/web/produkt/rowery_szosowe/gravel_szutrowe/bergamont/60897/grandurance_5/2) ale akurat taki się trafił. Geometria ramy jest identyczna. Rowery różnią się od siebie tym że ten w wersji rd który mam okazję nabyć nie ma sztywnych osi, nie ma widelca z karbonu, ma trochę inaczej skonstruowane tylne widełki i waży o 2,4kg więcej wliczając w to całe akcesoria typu błotniki, światła, piasta z prądnicą itp. Miałem okazję jeździć na tej wersji bez błotników i bardzo mi się podoba. I mam do was pytanie czy po zdemontowaniu tych błotników, świateł i wymienieniu piast na novateca rower będzie ważył tyle co wersja bez (lub trochę ponad bo wiadomo wideł z Alu) i czy odczucia z jazdy będą identyczne jak na wersji bez błotników? 

Edytowane przez mati12358
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mati12358 napisał:

czy po zdemontowaniu tych błotników, świateł i wymienieniu piast na novateca rower będzie ważył tyle co wersja bez (lub trochę ponad bo wiadomo wideł z Alu)

Tak

 

38 minut temu, mati12358 napisał:

czy odczucia z jazdy będą identyczne jak na wersji bez błotników

Nie...koniecznie. Generalnie byłoby podobnie ale w tym RD w piaście masz dynamo. Nigdy na tym nie jeździłem więc mogę się mylić ale na logikę to musi dodawać jakieś opory toczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty będę zmieniał na novateca 

I czy te tylne dolne widełki które są trochę inne mogą powodować jakieś nwm obijanie buta czy coś? I może jeszcze zapytam za ile mógłbym odsprzedać takie używane błotniki i bagażnik oraz lampę i piastę z dymamo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2020 o 23:01, mati12358 napisał:

czy te tylne dolne widełki które są trochę inne mogą powodować jakieś nwm obijanie buta czy coś?

To już by się musiał wypowiedzieć ktoś to tym jeździł. Generalnie nie projektuje się ram tak, żeby butami obijać. 
Po wymianie piast powinno być generalnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...