Skocz do zawartości

[Buty] Wystające śruby bloków


Adrid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę do braci i sióstr rowerowych z problemem, który odkryłem wczoraj. Dnia wczorajszego postanowiłem zrobić dłuższy wypad w nowych butach spd. Wyszło ogólnie 65km. Problem pojawił się na ostatnich km gdzie ból w stopach był tak potężny ze musiałem zejść z roweru. Już dawno czytałem że drętwienie stóp to z powodu zbyt mocnego wiązania więc poluzowalem trochę i minęło. Ale wczorajszy ból był całkiem inny. Dzisiaj zacząłem szukać problemu i wydaje mi się że problemem są wystające śruby z bloków. Widać to na załączonych zdjęciach. Śruby oryginalne z bloków wkrecone z taką siłą jaką podaje producent i tak wystają ? Jest to ok 2-3mm. Kółeczka z śrub odbiły się juz na naklejce oraz na wkładce z butów. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się takiego problemu ?? Buty to Shimano ME4

Pozdrawiam

20200706_183738(1).jpg

20200706_184644(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Adrid napisał:

Czyli potem znów będzie zabawa z ustawieniem bloków jak odkrece śruby

bloki wrzynają się w buty od wewnętrznej zewnętrznej strony, będziesz miał idealne wzorki do umieszczenia tak samo jak było :)

ja bym odwrócił te blachy, może się okazać że wyjdzie 'na zero'

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż sprawdziłem bloki u mnie - są tak samo jak na fotkach , śruby delikatnie wystają (nie aż tak bardzo) , we wkładce buta śruby wyraźnie się odcisnęły - ale nigdy nie czułem żadnego ucisku.

najsensowniej zatem będzie pewnie spiłować te śrubki, żeby wyszły na równo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RafalxM napisał:

bloki wrzynają się w buty od wewnętrznej zewnętrznej strony, będziesz miał idealne wzorki do umieszczenia tak samo jak było :)

ja bym odwrócił te blachy, może się okazać że wyjdzie 'na zero'

Niestety jest problem z blacha taki że ona po drugiej stronie przy każdym z otworów ma taki jakby kolnierz więc wtedy to one będą problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pary butków Shimano i w M089 mam tak samo sterczące śruby z blachy, nigdy mi to nie przeszkadzało w czasie jazdy a kilometrów troszkę w nich natrzaskałem. Co ciekawe w XC61 w zestawie są specjalne, dłuższe o 2mm śruby i w tych butach z blaszki gwint nie wystaje ani o włos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cervandes napisał:

Mam dwie pary butków Shimano i w M089 mam tak samo sterczące śruby z blachy, nigdy mi to nie przeszkadzało w czasie jazdy a kilometrów troszkę w nich natrzaskałem. Co ciekawe w XC61 w zestawie są specjalne, dłuższe o 2mm śruby i w tych butach z blaszki gwint nie wystaje ani o włos.

Ja wiem że zaraz ktoś napisze ze złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy ale dokładnie w tym samym miejscu co wystaja sruby bolała stopa. Przynajmniej mam juz pewność ze bloki ustawione sa idealnie bo bolalo tam gdzie powinno. Ale moze to byc tez spowodowane faktem ze trochę waże więc zeby ruszyć mocniejszy nacisk na pedaly itd itd i fizyki nie oklamiemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...