Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] Shimano Deore M6020-D - Łańcuch zawija się przy zmianie przełożenia


Savitar

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Kilka razy miałem małą przygodę z przednią przerzutką. Przy zmianie przełożenia z blatu na mniejszą tarczę (nawet podczas spokojnego pedałowania) łańcuch się zawijał po blacie w góre i kleszczył, przelatując między blatem a samą przerzutką. Przerzutka to SHIMANO Deore M6020-D (direct mount). Rower jest nowy, ma przejechane może ~80km, przed sprzedażą "podobno" był regulowany. Sprawdzałem czy przednia przerzutka nie wymaga regulacji, niestety mój stary Hex 2.0 jest wyrobiony i się kręci wewnątrz śrub regulacyjnych

Ktoś miał podobny problem? Wystarczy regulacja przerzutki czy coś jeszcze może być do zrobienia?

Niestety nie mam zdjęcia jak wygląda łańcuch przy tym problemie

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina łańcucha. Przerabiałem ostatnio podobny temat i problem został rozwiązany po zmianie łańcucha na 10 rzędowy (napęd jest 2x9, korba boost, przerzutka direct high front pull).

 

Dodatkowo sprawdź czy nie ma zadziorów na zębatce, które łapią łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem to łańuch jest taki jak producent podaje. Nie pamietam czy problem pojawil sie wczesniej, czy dopiero po pierwszym czyszczeniu i smarowaniu łanucha. Teoretycznie łancuch nie jest kierunkowy, ale moze to ma jakies znaczenie, ze go zalozylem odwrotnie niz byl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...