Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 Jestem osobą która do tej pory jeździła na szosie typu endurance, by zobaczyć czy szosa to rower dla mnie. No i cóż, po dwóch latach wkręciło mnie to na tyle, że chciałbym czegoś więcej, i myślę nad zakupem szosy typu race (do zaczęcia treningów, a może i w przyszłości amatorskich wyścigów). Jako że wcześniej nie przywiązywałem uwagi do osprzętów, ram i tego typu rzeczy, chciałbym zapytać się Was, bardziej doświadczonych użytkowników co w tym przedziale cenowym fajnego można kupić. Chciałbym aby był to rower karbonowy najlepiej nowy, choć nie wykluczam jakiejś fajnej używki. Fajnie by było gdyby miał hamulce tarczowe (wyjazdy w górki) i był adekwatny cenowo do jakości i osprzętu. Zacząłem już jakiś czas temu grzebać coś w internecie na ten temat i znalazłem parę interesujących mnie ofert. Co o nich myślicie?

- Kross Vento 7.0 2019 
- FUJI SL 2.5
- Scott Addict 20
- Cannondale Synapse 105 2020

Czekam na Wasze zdanie, i propozycję.
Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w myśl pewnego stwierdzenia 'comfort is fast' zastanów się czy szosa o budowie race będzie wygodna, najlepiej jakbyś mógł zabrać taką na trasę 150km
a tu masz listy do przejrzenia zanim znów endurance wyślesz :P
https://katalog.bikeworld.pl/2019/web/produkty/rowery_szosowe/race_klasyczne/wszystkie/6000:8000/0/meski/1

https://katalog.bikeworld.pl/2020/web/produkty/rowery_szosowe/race_klasyczne/wszystkie/6000:8000/0/meski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce nie ma różnicy między endurnace, czy race. Różnice są kosmetyczne w geometrii. Czasem jest trochę wygodniej, a czasem nie. W nowych szosach race również masz dużo miejsca na opony, może nawet więcej, niż w starszej endurance. Ogólnie nie widzę w tym najmniejszego sensu. To nie jest upgrade. Prosi na endurance wygrywają klasyki.

Szukasz szybkości, to zacznij więcej jeździć. Jeśli nie robisz więcej, niż 24h tygodniowo, to żaden rower nic Ci nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...