Skocz do zawartości

[hamulce] mocowanie zacisku BR-M8000


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wiem że moje pytanie może wydać się błahe dla doświadczonych serwisantów jednak przed rozebraniem roweru chciałbym być przygotowany. Planuje wymienić tarcze hamulcowe i przy okazji zauważyłem, że tylny zacisk jest zamontowany wyłącznie za pomocą śrub (bez dwóch szarych podkładek). Znalazłem taki oto zestaw: Y8J498020 - śruba z podkładką zacisku M8000. Chciałbym złożyć to zgodnie ze sztuką i tu nasuwają mi się pytania:

1. przedni i tylny zacisk mają śruby tej samej długości?

2. Gdzie kupić Y8J498020? Nie znalazłem polskiego sklepu ani oferty na allegro

3. Ew. orientujecie się gdzie można kupić same podkładki? 

4. Nie mam też tych zawleczek z drugiego zdjęcia, czy one powinny być zamontowane?

 

image.png.776b2dcbb0ce852a2d75ca55e23fb9fe.png

image.png.1bc82e996c9e17473890c34dd1aafbbf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość śrub zależy od wielkości tarczy. Jeśli założysz "standardowo" 180+160, będziesz miał trzy długości śrub. Dwie różne z przodu, plus dwie jednakowe z tyłu. Jeśli 160+160, wszystkie śruby będą jednakowe. Oczywiście jeśli w Twoim rowerze zastosowano jakieś "patenty", to montaż może wyglądać inaczej... Podkładki są zwykle stosowane tylko z przodu razem z adapterem. Z tyłu lub bez adaptera nie są potrzebne, bo w teorii otwory montażowe zacisków są równe (nie powodują przechylenia zacisku). 

Plastikowe, jak to nazwałeś, zawleczki nie są potrzebne. Tylko przeszkadzają przy odkręcaniu i dokręcaniu. W teorii mają zapobiegać odkręcaniu się śrub, w praktyce - wyrzuca się je przy pierwszej okazji. ;)

Samych podkładek raczej nie kupisz, ale próbuj szukać po słowach kluczowych, a nie numerach części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...