Skocz do zawartości

[wkład suportu] problem z montażem suport sm-bb52


andmar81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Proszę o pomoc.
Wymieniam kilka części w rowerze między innymi napęd . Mam problem z założeniem suportu – pomimo założeniu podkładek suport nie dokręcił się do końca i nie przylega do mufy.
Poprzedni suport Modus bc-73 68 , bc1.37x 24t , L-R  124,5mm
obecnie shimano sm-bb52 . Dodam ze czekam na klucz do dokręcenia suportu ale nie wiem czy da się dokręcić na maxa żeby przylegał do mufy. Ktoś mógłby pomóc - myślicie ze za pomocą klucza da się dokręcić czy może ja zły zamówiłem? Nie jestem specem od serwisu i myślałem ze założenie nowego suportu i korby pójdzie gładko.  

IMG_20200703_193520.jpg

IMG_20200703_193725.jpg

IMG_20200703_193928.jpg

IMG_20200703_193934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia mogą przekłamywać, gdyby gwint krzywo złapał to w palcach nie dałoby się ich wkręcić aż tyle. Zakładam też że suport ze zdjęć jest wyciągnięty z ramy, a nie widać po nim jakiś śladów złego montażu. 

Ale jeśli faktycznie miski nie wkręcają się równolegle to trzeba to poprawić. Najlepszy jest gwintownik ale z tym trzeba iść do serwisu. Stalowe miski też są okej. No i ważne jest dobre wyczyszczenie mufy przed taką operacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gwint wkręca się równo, zdjęcia tego nie odzwierciedlają dobrze.Wkręca się dosyć głęboko do pewnego momentu. Możliwe że coś z gwintem rower z roku 2005 suport był tam na kwadrat nigdy nie wymieniany aż do tego momentu. Podlewałem WD -40 kilka dni żeby móc go odkręcić a i tak musiałem użyć klucza i młotka. Gwint nasmarowałem. Może jeszcze raz dokładnie wyczyszczę a jak dalej nie pójdzie to chyba zaniosę do serwisu. Widziałem na filmiku jak gościu wkręcał suport ręcznie bez problemu a dopiero później dokręcał kluczem ale nie było takiego odstępu od mufy jak jest u mnie. 

Dzięki Panowie za informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lawstorant chyba masz racje- ta pomaranczowa farba to klej do gwintu? Nie znam się dlatego pytam.

Oczyściłem mufe bardzo dokładnie w środku oraz miski jeszcze raz dokładnie. Nasmarowałem wszystko ...ale miski wkręcają się do pomarańczowej farby i dalej jest opór , nie idą albo bardzo ciężko - kluczem podejrzewam że da radę. 

@RafalxM odkręcałem stary suport po stornie prawej odkręcałem w prawo więc mufa ma gwint angielski - popraw mnie jeśli się mylę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma sensu. Smarowanie kleju do gwintów spowoduje, że nie będzie działać. Jeżeli masz klej na gwincie i chcesz go użyć, to wkręć do czystej dziury i tyle. Sklei się ładnie i będzie trzymać... mocno. Potem może być fajnie z odkręcaniem, ale po to ten klej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tu są dwie szkoły. Masz fabrycznie pokryte zwoje klejem do gwintów i błędem jest smarowanie tego bo wtedy klej nie złapie. Z drugiej strony błędem jest skręcanie na sucho, bo raz, że wilgoć będzie tak żarła, dwa - może być problem z odkręceniem. Ja nie wiem co ja myślę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że nie, smarowanie zapobiegnie prawidłowemu działaniu kleju.

Pytaniem jest tylko, czy ten klej jest tam potrzebny? Moim zdaniem jak to się dowala na te 40 Nm to tak nie bardzo ale shimano zawsze wymyśla potrójne zabezpieczenia (wide śrubki do tarcz hamulcowych z blokadą zapadkową)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się udało. Jak to mówią bez młota (tzn klucza :-)) to nie robota. Przyszedł klucz dokręciłem bez problemu i nie trzeba było użyć aż tyle siły . Przy okazji ramę na czarno prysnąłem. Teraz korba do montażu a później najgorsze - przerzutki tył i przód. To będzie duże wyzwanie bo jeszcze tego nie robiłem. Dzięki wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Pozdrawiam. Klej na gwincie trochę nasmarowałem myślę że miski się nie odkręcą. 

IMG_20200707_192649.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...