Skocz do zawartości

[3000zł] fitness/gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Szukam roweru trochę do wszystkiego, lecz głównie będę poruszał się na asfalcie (miasto) + często długie trasy. Mam 193cm wzrostu i 110kg wagi, raczej odpada u mnie rower szosowy z wąskimi oponami.

Szukam czegoś, gdzie nie będę miał dyskomfortu jadąc po kiepskich drogach w mieście (płyty chodnikowe itd), a zarazem czegoś wygodnego w trasę. Mam obecnie rower gdzie są w nim zamontowane hamulce tarczowe mechaniczne (I nie wiem w czym tutaj jest problem ale one po prostu nie hamują, wymieniałem okładziny, bo same tarcze są w stanie idealnym ale nic to nie pomogło. Jest to dla mnie trochę niebezpieczne, bo przy większej prędkości mogę mieć nieciekawie jak coś (odpukać) stanie się.

Budżet to 3000zł.

Macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gravel w tej cenie sobie odpuść raczej. Wybór niemal żaden, a te które są będą miały mechaniczne hamulce w tej cenie, wyjątek to triban rc520 (mechaniczno-hydrauliczne), ale to nie jest typowy gravel, bardziej szosa endurance. 

Spójrz na Kross Pulso i Meride speeder. Przy czym w fitnessach są zazwyczaj fabrycznie zainstalowane  opony 28c-32c, które jakoś specjalnie komfortowe raczej nie będą. Osobiście wydaje mi się, że 35c to takie optimum (choć to dla każdego może być gdzie indziej) między szybkością a komfortem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszam się obecnie na rowerze 28x2.00 i jest duży komfort w mieście i na niektórych nierównościach (mimo sztywnego widelca) może można by zastosować ciut węższą oponę.

Siedziałem dziś na Kross Pulso i taki jakiś, malutki rower...Do miasta by się sprawdził ale chyba tylko do tego, nic innego jeszcze się nie znajdzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...