Skocz do zawartości

[opony, trekking] Michelin Protek Cross czy Continental Ride Tour


Cedalt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkich.

Przejrzałem forum wzdłuż i w szerz w poszukiwaniu informacji, która pomogła by mi dokonać wyboru, ale im dalej, tym wydaje mi się, że tym mniej wiem. Chciałbym zakupić opony trekkingowe 28 x 1.6 do jazdy czysto turystycznej po asfaltach i ewentualnie utwardzonych drogach leśnych i szutrach. Mam też na bagażniku nieduże sakwy. Ważne by opona miała ochronę antyprzebiciową, pasek reflex i nie toczyła się jak czołg. Budżet mam nieduży, więc odpadają wszelkie drogie Schwalbe Marathon (chociaż raczej bym się nie zdecydował z racji ostatnich mieszanych opinii na ich temat). Waham się przed wyborem pomiędzy:

  1. Continental Ride Tour Reflex
  2. Michelin Protek Cross Reflex

Bardzo proszę o rady, nie wykluczam innych modeli, nawet trochę droższych, jeżeli argumenty będą przemiały na korzyść innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wybrałem Continental Ride Tour Reflex. Faktycznie rower trochę gorzej się prowadzi, im szybciej, tym delikatnie większy opór w kierownicy przy jeździe, ale mam wrażenie, że opony jadą pewniej. Przejechałem się po lesie, po delikatnym piasku, jak i po szutrze i jestem bardzo zadowolony. Dobrze trzymały się drogi. Czuć, że nie są do ścigania się, ale nie po to je kupiłem. Na moje potrzeby się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...