Skocz do zawartości

[Rama] Problem z doborem wielkości ramy.


MateuszDH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dlugiej przerwie z rowerem byłem w bikeparku, noi wypożyczyłem kellys'a noid w rozmiarze L.
Mam 187cm wzrostu i ten rower byl mi taki "ciut" za mały, nawet kuzyn z którym jeździłem mówił ze ten rower nawet wygląda że jest mi za mały.
a chciałbym kupić rower używany do DH (do 8k zł) a na ogłoszeniach są same L-ki , noi nie wiem czy pchać się w L a czy poprostu czekac na cud az znajdzie sie XL ?
czy moze to kwestia ustawien kierownicy siodełka itd? niby L-ka jest dla 180-190cm ..   co byscie doradzili ? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zdaje sobie sprawe z tego ze np M-ka jednej marki moze byc taka sama jak np L-ka drugiej marki.

do tego chcialbym sie zapytać , na co zwrocic uwage przy kupnie roweru w "tych" czasach.
wiem ze kola 27,5 , a reszta? np mocowanie kol jakie ośki, jaka glowka ramy? tak zeby czesci byly w miare dobrych cenach a przedewszystkim dlugo dostepne, chodzi mi o taki rower "przyszlosciowy" 

na oku mam rower Lapierre dh 527 lub scott voltage 710 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

187cm to u niektórych producentów pogranicze L/XL. 

Ja bym zastanowił się nad czymś takim:

https://velo.pl/gorskie/gorskie-zawieszone/enduro-29-fs/dartmoor/blackbird-evo-29-0

Recenzja zeszłorocznej wersji:

https://www.1enduro.pl/test-dartmoor-blackbird-evo-29-2019/

 

Nie jest to pełnokrwista zjazdówka, ale:

- Sprzęt jest nowy i na gwarancji. Nie musisz się zastanawiać, co robił z nim poprzedni właściciel i czy rama nie jest na krawędzi pęknięcia. Nie musisz też dokładnie go sprawdzać i na dzień dobry wydawać 500-1000 zł na kompleksowy przegląd/remont. Jedynie, ewentualnie, warto by było zrobić zerowy serwis amortyzatorów, żeby mieć pewność, że nie są suche.

- Geometria jest nowoczesna i niewiele odbiega od zjazdówki.

- Duże koła trochę kompensują mniejszy skok zawieszenia.

- Jest zgodny ze współczesnymi standardami, za wyjątkiem tylnego amortyzatora (rozmiar imperialny zamiast metrycznego).

- Jest dostępny w rozmiarze XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...