Skocz do zawartości

[rower] Carrera Kraken z Halfordsa MTB, do naprawy, majsterkowania etc


mattbike

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam rower, który leży w garażu od kilku lat (z 4?). Trzymam go tam bo zawsze chciałem go rozebrać do części i sobie zrobić coś customowego ale nigdy nie znalazłem na to czasu. Teraz oddaję garaż więc chcę go oddać w ręce kogoś kto będzie miał zajawkę się pobawić z tym rowerem. Szczrze mówiąc gdyby teraz go wyczyścić, obsmarować i rozruszać to nawet i teraz dało by radę na nim jeździć. No ale stan nie jest idealny, nie ma co ukrywać i dobrze wiecie jak zatarty rower jest po staniu w miejscu przez tak długi okres czasu. Aczkolwiek potencjał ma duży. Przez dwa lata go niemiłosiernie katowałem w górach i nie miałem ani jednej naprawy (poza wymianą przerzutek tylnich bo wywinąłem orła i poszły w cholerę:).

Nie sprzedaję tego roweru jako "posmaruję i będzie jeździł". Zalecam kompletnie go rozebrać, wyczyścić, wymienić co trzeba. A do wymiany na pewno będą manetki bo w garaży ładnie je oblazł grzyb. Z minusów ma obrysowaną kierownicę więc jakieś malowanko by się przydało jeśli komuś to przeszkadza. Przednie amortyzatory na pewno się zatarły ale to też do stosunkowo łatwego załatwienia.

Chyba nie muszę mówić co powinno się wymienić ale napiszę: łańcuch, pewnie pady od hamulców (tarczówki), nie pamiętam jaki stan kaset tam był ale pewnie też już średni (choć pamiętam raz go randomowo ruszyłem po zastoju i normalnie przejechałem kilka kilometrów więc chyba nie tak źle). Jakieś płyny etc... Mniejsza o to. Generalnie jak na noname to rower sprawował się mega dobrze. Z resztą składany w Szkocji a tam ludzie mają zajawkę rowerową i się troszczą jak coś składają ;)

Rama raczej ALU ale coś mi tam świta, że mógłby być to carbon. Ale może pomyliłem rowery. Sprzedaję jako ALU. Hamulce tarczowe.

Nie wiem co tam jeszcze potrzeba wiedzieć. Nie wiem jak z wyceną (może jakieś propozycje?). Po prostu chcę się go pozbyć i oddać w ręce kogoś kto szuka czegoś do zabawy w majsterkowanie :) Nowy kosztował mnie 500 funciaków co daje 2900zł. Nie wiem, ze 100zł?

Obiór Łódź

rower1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...