Skocz do zawartości

[montaż osi] Shimano 8 Nexus SG-8R20


master81991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu nowy więc jeśli trafiłem na nie ten dział to proszę o przeniesienie.

Zabrałem się za konserwacje piasty Shimano Nexus 8 SG-8R20, mam już wszystko rozłożone i umyte, wystarczy złożyć.

Jednak tu pojawia się problem ponieważ wszystkie części mam bardzo dokładnie ułożone tak by było łatwiej składać ale chyba niepotrzebnie rozłożyłem również całą oś piasty czyli to co na załączonym zdjęciu i niestety tego już tak dokładnie nie udokumentowałem. Czy mógłby mi ktoś pomóc jak to złożyć? Chodzi mi przede wszystkim o ustawienie tych czterech sprężynek, wiem w którym miejscu mają się znajdować ale nie wiem z której strony mają się zachaczać. Znalazłem wiele poradników jak złożyć całą piastę ale nigdzie nic nie ma konkretnie o samej osi. bardzo proszę o pomoc.

 

Shimano.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Na przyszłość, wystarczy zdemontować pierścień Segera 22:39, i zdemontować układ planetarny.

Więcej nie trzeba rozbierać. Wszystkie części są dostępne w celu umycia, i smarowania.

Jak już poskładasz użyj smaru EP-0 lub EP-1, smary do łożysk Łt-4 nie nadają się do Nexusa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z ta piasta jeszcze nie próbowałem rozbierać. Ale wszystko ustawione na znakach tzn. Wyregulowalem linkę żółte  punkty A tylko na 8 przerywa niższe biegi wchodzą poprawnie. Pytanie do was czy tam mogło coś się wytrzeć i da radę to wymienić czy jednak patrzeć za nowa piasta. Rower to Sparta Ion motor z przodu elektryk. Dziękuję z góry  za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...