Skocz do zawartości

[Mikrowyprawy Warszawa] Na jedną noc pod namiot w okolice Warszawy lub z dojazdem pociagiem


mpac

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł mnie ostatnio pomysł zrealizowania krótkich, dwudniowych wypadów za miasto z noclegiem, nie przekraczających czasowo powiedzmy 48 godzin lub nieco dluzej. Takich, które możliwe są do zrealizowania w każdy weekend lub nawet wolny dzień. Idea mikrowypraw nowa nie jest, więc niczego nowego tu nie odkrywam, wszystko można znaleźć w necie lub książkach. Bardzo lubię Warszawę, tu się urodziłem i wychowałem, ale męczy mnie tempo życia tutaj i brakuje mi bardzo przebywania w okolicach bardziej dzikich. Do tej pory celowałem raczej w nieco dłuższe lub krótkie wyjazdy trekkingowe w góry, ale z racji pandemii oraz wiecznych problemów z brakiem urlopu chciałbym wyjeżdżać częściej na krócej. Niestety doświadczeń rowerowych poza jazda w mieście nie posiadam, nie jeżdżę też samochodem - w grę wchodziłby tylko transport innego rodzaju. Jeśli miejsce jest fajne, jest być może dobrym punktem startu do dłuższej wyprawy.

Schemat można by określić w prosty sposób:

1. Dystans - dojazd z rowerem (bus, pociąg) w jakieś fajne dzikie mniej lub bardziej miejsce, nocleg, następnego dnia powrót na rowerze lub, jeśli dystans jest spory, posiłkowanie się pociągiem również w drugą stronę. 

2. Nocleg - gdziekolwiek gdzie jest bezpiecznie, ale poza miastem. Może być na dziko, na polu namiotowym, na terenie prywatnym za zgodą wlasciciela. Z racji jeżdżenia w góry mam wszystko, co może być potrzebne.

3. Zaopatrzenie, posiłki - we własnym zakresie, pod chmurką bądź w dowolnym miejscu na trasie.

4. Tempo - nieśpieszne, to nie trening tylko wypoczynek. Idea mikrowyprawy zakłada cieszenie się czasem i miejscem w którym się jest, wiec bez spiny. Fajnie byłoby mieć czas na zatrzymanie się.

Chciałbym prześledzić przewodniki i źródła internetowe, by znaleźć możliwe opcje spełniające powyższy schemat, ale jeśli macie pomysły lub własne doświadczenia czy fajne punkty pod nocleg z dobrym dojazdem rowerem lub innym, napiszcie. Będzie to bardzo pomocne.

Jeśli moderator czy admin uznają, że temat bardziej pasuje pod "Wyprawy rowerowe" to proszę o przeniesienie, uznałem jednak, że Mazowieckie może się sprawdzić z racji zainteresowania osób tu bywających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...