Skocz do zawartości
Endurooman

[regeneracja] Lagi do anodowania

Rekomendowane odpowiedzi

Endurooman
Napisano (edytowane)

Witam

Poszukuję chętnych, którzy mają zniszczone lagi (wytarcia, przetarcia) i mogą je oddać bez gwarancji zwrotu. Potrzebuję ich do anodowania żeby wypracować najlepszą metodę. (Wyłącznie aluminiowe)

Anodowalem lagi w swoim foxie i wyszło to bardzo dobrze, możecie poczytać o tym w moim temacie: https://www.forumrowerowe.org/topic/226470-amortyzator-fox-32-float-rl-140mm-przetarcie-górnej-goleni-przy-uszczelce/

Jest szansa, że zwrócę je zregenerowane w ramach oddania ich do mnie. 
Osoby chętne zapraszam na pw

Pozdrawiam 

Edytowane przez Endurooman
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Czy na pewno osiągasz tą samą średnicę jak przed anodowaniem. Ja już bardzo głęboko sięgałem z tym tematem co do ponownego anodowania rur goleniowych, tym bardziej że wysyłałem to do instytutów metali nieżelaznych które zajmują się badaniem anody

Rury już wysyłałem do wszystkich Polskich jak również zagranicznych firm i żadna z firm nie była w stanie osiągnąć w 100% tą samą średnicę zewnętrzną

Anoda musi być twarda a nie miękka bo jeśli rysy się robią to jest na pewno miękka. Fabrycznie daja ok. 50 mikronów na czystym szlifowanym aluminium. Żeby na nowo anodować to trzeba usunąć starą anodę co wiążę się z podebraniem aluminium. i teraz żeby otrzymać tą samą średnicę zewnętrzną rur goleniowych to trzeba położyć ze 2 razy grubszą warstwę anody niż było fabrycznie

Ponadto zwykłe anodowanie daje półmatową powierzchnie przez co trzeba póżniej jeszcze dać do elektropolerowania co zmniejsza średnice rur goleniowych

Oczywiście ci życzę powodzenia w anodowaniu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Endurooman

Jak widać nie było problemów z anodowaniem i trzyma się do tej pory. To nie jest miękka anoda, tylko twarda miałem odpowiednie warunki do tworzenia takiej powłoki. Zanim anodowałem to robiłem dużo prób. Nie ma żadnych luzów ani wycieków oleju, nie zanurzałem lag w celu zdjęcia powłoki tylko ją przecierałem roztworem aby właśnie uniknąć wżerów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Jeśli chcesz to mogę ci wysłać 2 rury goleniowe. Jeśli mi je odnowisz to wtedy będę w stanie uwierzyć i to ocenić czy na pewno jest w 100% twarda anoda z elektropolerowaniem oraz z odpowiednią zachowaną średnicą

Rur sterowych przetartych mam sporo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Endurooman

Jak przygotuję cały osprzęt to z chęcią je przyjmę, jakieś fotki by się przydały

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• CannodaleRider
      Przez CannodaleRider
      Witam, mam okazję kupić od przyjaciela Foxa 40, po taniości, z 2008r.
      Problem jest w tym, że górne golenie mają sporo rysek, i w jednym miejscu golenie są wytarte aż do srebrnej powłoki.

Słyszałem o anodowaniu górnych goleni w specjalnych zakładach...
      Szukałem używanych, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć....

Podsumowując:
      1. Kupno Amortyzatora FOX FACTORY FOX 40 2008.
      2. Rozebranie.
      3. Odesłanie goleni górne na anodowanie/kupno używanych zamienników Foxa.
      4. Malowanie goleni dolnych na kolor czarny.
      5. Oklejenie Foxa nowymi naklejkami.
      6. Zabezpieczenie folią.

Jeśli komuś chce się poszukać, lub jeśli ktoś ma/wie gdzie kupić golenie, to proszę śmiało pisać/podlinkować
      Pozdrawiam

• sznib
      Przez sznib
      Szybkie pytanko; czy lagi z Reby, te konkretnie:
      https://www.olx.pl/oferta/rock-shox-reba-solo-air-gorne-lagi-w-b-dobrym-stanie-fox-amortyzator-CID767-IDg9MAb.html
      będą pasować do Recona Silver?
      Takiego:

• moszczan25
      Przez moszczan25
      Cześć, jestem nowym użytkownikiem tutaj. Jest to mój pierwszy rower z przednim amortyzatorem ( Kands Cross Line 1100 ) . Czy normalnym zjawiskiem jest że na lagach gromadzi się smar ( załączone zdjęcie jest gdy amortyzator jest nieugięty ) ? Zrobione mam dopiero nim 300km od 2 tygodni i właśnie obserwuje, że na lagach zalega delikatnie smar i na dodatek osadza się na nim pył, kurz podczas jazdy. Czy to normalne? Czy po każdej przejażdżce powinienem wyczyścić lagi suchą szmatką ?

• FireBlade
      Przez FireBlade
      Witam, od jakiegoś czasu (ok. 2 miesiące) z amortyzatora przedniego wydobywa się dziwna maź, lecz TYLKO z jedniej lagi, nie ważne czy stoi do góry kołami czy normalnie. Wypływa tylko gdy ruszam amortyzatorem.

Kilka zdjęć:

Czysty:

Gdzy poruszam ok 5 razy:

To co się z niego wydobywa:

Tyle naleciało przez dosłownie kilka naciśnięć:

Teraz wylatuje prawie sama woda, bo amortyzator nie był smarowany od dłuższego czasu.
      Dlaczego tak się dzieje? Co zrobić? Dlaczego tylko z jednej strony?
      Dodam, że rower nocuje w domu lecz kilka razy stał na dworze podczas deszczu.
      Czy mogę go normalnie smarować i jeździć czy coś jest do wymiany?

(Amortyzator to: SR SUNTOUR XCT-0-26) a przynajmniej tak jest napisane na naklejce
      Licze na waszą pomoc!

• Gość Bartek
      Przez Gość Bartek
      Witam.
      Mam problem ze swoim Reconem. Problem polega na tym że został zerwany gwint w mocowaniu Post Mount. Nie pomagały dłuższe śruby więc zdecydowałem się na założenie szpilki. Dodatkowym zabezpieczeniem szpilki był klej. Problem polega na tym że podczas ostatniego wypadu szpilka pękła. Nie wiem co z tym zrobić. Wydaje mi się że ostatnią deską ratunku jest zakup nowych goleni dolnych. Znalazłem na allegro od Reby ale nie wiem czy będą pasować. Czy ktoś z Was orientuje się gdzie mogę dostać nowe? Może ktoś zna kogoś kto ma pasujące na zbyciu? Napisałem do Dystrybutora, ich cena jest wg mnie troszkę za wysoka ( 690zł).
      Proszę o pomoc