Skocz do zawartości

[single-speed] tranformacja krosowca


ElectronBadger

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Potrzebuję waszej porady. Mam krosowego Kands Maestro (rama: 19"), delikatnie już odchudzonego. Jeżdżę nim po mieście, do pracy i w lekki teren. Mam zamiar stopniowe przerabiać go na lekkiego i w miarę uniwersalnego miejsko-crossowego single speeda. Transformacja stopniowa, w kilku etapach. Nadal zastanawiam się, czy docelowo nie pójść w pasek. Zakładając, że nie - plan jest taki:

etap 1: konwersja 3-9 do 1-9: suport SHIMANO BB-R9100, korba SHIMANO FC-M7000, zębatka narrow-wide EKFan bcd 96A (36z)
etap 2: konwersja 1-9 do 1-1: co dać na tył (15z)? jaki łańcuch?
etap 3: zmiana ramy na lżejszą, na sztywnym widelcu - jaką? może Loca?

Co sądzicie o pomyśle? Może coś lepiej/taniej/lżej? Pomóżcie proszę wypełnić niewiadome :) Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku kup sobie sztywny widelec a później jeśli masz taki kaprys to zrób sobie to 1x9.

Większe modyfikacje to po prostu strata pieniędzy. Baza jest zbyt słaba a jeśli docelowo chciałbyś wymienić "wszystko" to o wiele taniej kupić nowy rower.

ew. kupić coś ciekawego i z tym się bawić

https://www.olx.pl/oferta/cannondale-bad-boy-solo-alfine-8-CID767-IDo4fY6.html#519f1b977d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno  zarówno taniej jak i kuriozalnie lżej będzie jak wymienisz korbę z m7000 na m6000.

Kup do tego sztywny karbonowy widelec i o reszcie zapomnij.

47 minut temu, ElectronBadger napisał:

uniwersalnego miejsko-crossowego single speeda.

Jak nie nosisz sandałów kapelusza i fikuśnej brody to singlespeedówka na miasto , teren... to taki se rodzaj transportu, szkoda kolan.

Zresztą tak stracona waga raczej zwiększa wydatek energetyczny i zmniejsza efektywną prędkość... to po co? To tylko na gładkim torze działa dobrze.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!

Co do widelca - bardzo chętnie zacznę w tym kierunku. Co proponujecie pooglądać? Raczej alu.

Sandały noszę czasem w górach, kapelusza nigdy nie miałem, brodę mam, ale niefikuśną, więc nie wiem, czy się łapie na 1x1 :) Od dwóch rowerów jeżdżę w zasadzie tylko na 36x15, więc pozbycie się zbędnego żelastwa wydaje mi się fajnym ruchem. Więc chyba tak :)

Co do m6000 - czy da się kupić same ramiona bez tarczy? Nigdzie takiej nie widział, wszędzie m6000-2 lub -3 tylko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tam palisz kolego? Do napędu na pasek potrzebna jest dedykowana rama z rozpinanym trójkątem itp.

Pasek kosztuje 5x tyle, co najdroższy łańuch i wychodzi dużo drożej, niż najdroższy łańcuch.

Single speeda z tego roweru zrobisz takiego udawanego tylko, bo nadal będziesz potrzebować napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2020 o 22:07, ElectronBadger napisał:

Co do m6000 - czy da się kupić same ramiona bez tarczy? Nigdzie takiej nie widział, wszędzie m6000-2 lub -3 tylko..

Będzie ciężko, bo m6000 to w miarę nowa, dobra i lekka korba, więc ludzie się jej raczej nie pozbywają. Łatwiej o używane ramiona 3s innych grup np. Deore M590 lub jakieś slx albo xt 3s pod bcd104. Z nowych widuję czasami na internetach ramiona MT300, złe nie są, bo jak i pozostałe mają zintegrowaną oś. Do przeróbki na 1xXX wybrałbym raczej korbę 3s pod bcd 104 (dobra linia łańcucha, duża dostępność tarcz nw pod ten rozstaw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...