Skocz do zawartości

[szosa] Który rower wybrać?


nocnymocny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam na imię Piotr, jestem nowym użytkownikiem forum. Od trzech sezonów jeżdżę rowerem Btwin Triban 500; jeżdżę rekreacyjnie, ostatnio nawet troszkę więcej i coraz bardziej zaczynam się wciągać w jazdę na jednośladzie. Mam 170 cm i ważę 70 kg.Mój Btwin ma ramę 52. Chciałbym kupić lepszy rower w cenie ok. 5 tys. Rozglądam się za używkami. Zastanawiam się nad zakupem:

https://allegro.pl/oferta/merida-scultura-6000-carbon-ultegra-r8000-jak-nowy-9432639268 

https://allegro.pl/oferta/ridley-helium-sl-52-campagnolo-chorus-szosa-carbon-9417293997

Moje pytania - co teoretycznie byłoby lepsze? Merida czy Ridley?

Pozdrawiam,

Piotrek

 

100 km.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem "lepsze"? Merida nowsza a ridley ciekawszy. Campa droższa w eksploatacji ale za to graty wymieniasz rzadziej. Żeby ocenić czy rozmiar będzie ok to również warto byłoby odnaleźć geo od producenta

Na olx wisi ciekawy noah, wygląda na nieduży więc może by się nadał

https://www.olx.pl/oferta/ridley-noah-sl-CID767-IDFxPeq.html

I kask sobie kup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihau_ napisał:

Na olx wisi ciekawy noah, wygląda na nieduży więc może by się nadał

Tylko juz sterowka na min... dodatkowo widelec chyba nizszy a górrurka dluzsza wiec tak na szybko porównując to co widac na foto Btwin... to moze byc hardkorowo :P Tak czy siak polecam Ridleya :P jak bedziesz szukal do niego mostka 100mm 4za to mam identycnzy jak na tych rowerach do zbycia :>> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi - "lepszy" - w sensie komfort jazdy i lepsze osiągi w prędkości (chciałbym taki rower, z którego wycisnę trochę więcej - jestem osobą, która biega półmaratony i uprawia marsze z obciążeniem).  

Cytat

I kask sobie kup

- kask mam. :D

Cytat

Żeby ocenić czy rozmiar będzie ok to również warto byłoby odnaleźć geo od producenta

- właśnie sprawdzam i porównuję. 

Cytat

Tak czy siak polecam Ridleya

Można wiedzieć czemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, nocnymocny napisał:

Można wiedzieć czemu?

Bo to dobra marka, europejska, sklep 3athlete znam, bardzo ok. Skoro piszą ze Po kompletnym serwisie, nowy napęd i koła.... waga 7.8kg... wszystkie rurki zdaje sie fabryczne 4za... 

To wyglada na ciekawa opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bo to dobra marka, europejska, sklep 3athlete znam, bardzo ok. Skoro piszą ze Po kompletnym serwisie, nowy napęd i koła.... waga 7.8kg... wszystkie rurki zdaje sie fabryczne 4za... 

Dziękuję za odpowiedź. 

Cytat

Jeśli myślisz, że kupisz droższy rower to automatycznie zaczniesz jeździć szybciej to możesz się zdziwić:D

Jestem tego w pełni świadom. To przede wszystkim zależy od wytrenowania - a nad tym nieustannie pracuję; jednak chciałbym coś lepszego od Btwina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nocnymocny napisał:

 jednak chciałbym coś lepszego od Btwina.

To tylko określić czego tak naprawdę potrzebujesz i jazda z ogłoszeniami. Rynek używek jest mega szeroki w takiej kasie. Shimano, sram, campa, alu, carbon, różne geometrie. Warto też wymyślić czy szukasz czegoś "ciekawego" czy jak najlepszego stosunku jakość/cena

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...