Skocz do zawartości

[koszulka] Luźne koszulki? Tylko MTB czy coś jeszcze?


Ashido

Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj korzystam z odzieży MTB, która jest luźniejsza od takich typowych ubrań rowerowych. Po prostu nie lubię obcisłych koszulek, a raczej w ogóle obcisłych ubrań. 

 

Teraz rozglądam się za czymś nowym i tak się zastanawiam, czy inni mają coś ciekawego w ofercie. 


Jeszcze interesujące są koszulki piłkarskie, chociaż nigdy takiej nie miałem to materiał wydaje się dosyć odpowiedni, jeśli ktoś chce coś luźniejszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja bym poszedł o krok dalej, i zastanowił się, czy gacie jeszcze będą potrzebne - wystarczy wziąć coś o kilka rozmiarów większego ( np. po koszykarzu ) :icon_wink:

A poważniej : luz nie zawsze jest dobry - np. w leśnym gąszczu łatwo by było pozbyć się odzieży ( znam to z autopsji ) ;)
Całkiem poważnie : lepiej się skupić na odpowiednim rodzaju materiału, a rozmiar zostawić na koniec ( zakładając w miarę typowe gabaryty kupującego ) :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że koszulki kolarskie są dłuższe z tyłu- podczas jazdy w pochyleniu w normalnej mogą być odsłaniane plecy. 

PS dla kilkunastu watów, które obwisłe ubranie zabiera przy ~30 kmh warto przyzwyczaić się do przylegających, nie obcisłych jak strój lateksowy, ale po prostu nie łopoczących na wietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 
Luźna koszulka nie koniecznie musi oznaczać powiewający na  wietrze żagiel, a zwróć uwagę na ciuchy  do enduro (rowerowego
Cena trochę zbija zainteresowanie ale sprawdź:
https://rocday.com/sklep/?page=20&lang=0&prod=127

Mam dwie bluzy kupowane kilka lat temu i cały czas są ok.

Druga opcja to koszulki do turystyki - używam https://www.######simo.pl/progress/ss-skipper-man/237218/?meskie=1
i dla mnie to mega opcja (koszulka jest jednak bardziej obcisła).

Pozdrawiam 

Witek

Edytowane przez jakubo1313
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg
Tak zbadano to i nie bez przyczyny kolarze zawodowi jeżdżą w obcisłych strojach. Więcej są już firmy które za rozsądne pieniądze uszyją Ci strój tzw. areo na rower TT ze specjalnego materiału po zeskanowaniu twojego gabarytu.
Nie przytoczę konkretnych liczb ale na kanale GCN było parę odcinków na ten temat.
 

Pozdrawiam

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka koszulek nie stricte kolarskich (naciągniętych, obcisłych) a w kroju odrobinę luźniejszych to trzeba szukać modeli z opisem regular a nie fit. Takie koszulki ma w swojej kolekcji m. innymi craft i chyba Rogelli. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 22:22, wkg napisał:

Myślisz, że to jest kilkanaście W ? Jeżdżę w raczej luźnych ale jestem ciekaw czy ktoś to badał ... fajnie wiedzieć ile się traci : )

Nie do końca "luźne ciuchy" ale przy 35kmh wychodzi +/- 25w na kasku, koszulce i spodenkach

 

 

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...