Skocz do zawartości

[rozmiar ramy] Kross Vento 5.0


pi3ter

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przymierzam się do zakupu roweru szosowego. Wybór padł na Kross VENTO 5.0 (https://kross.eu/pl/rowery/szosowe/road/vento-5-0-czarny-grafitowy-srebrny-matowy) . Według tabeli rozmiarów dla mojego wzrostu jestem na pograniczu rozmiaru S i M.

Wzrost 171 cm

Przekrok 76 cm

W lokalnym sklepie przymierzałem Kross VENTO 3.0 w rozmiarze M ale nie jestem przekonany na 100% czy jest to odpowiedni rozmiar. Czułem się na nim wygodnie, siedzenie było na równo z kierownicą i przednie koło nie obcierało o buty.

Jaki rozmiar ramy wybralibyście dla podanego wzrostu ? 

Czy w podanej kwocie (5000 zł) przeoczyłem inny rower z podobnym osprzęcie w jakimś aspekcie lepszy od wybranego ?

Czy uważacie że lepszym wyborem byłby Kross VENTO 6.0 z gorszym osprzętem na ramie karbonowej ? (W tabeli rozmiarów dla VENTO 6.0 nie byłbym też na pograniczu tzn. M (166-178)) 

link: https://kross.eu/pl/rowery/szosowe/road/vento-6-0-granatowy-niebieski-bialy-matowy 

Wiem że już trochę późno na zakup roweru (większość zostala wyprzedana miesiąc temu) :) ale może uda się jeszcze w tym sezonie kupić nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pi3ter napisał:

W lokalnym sklepie przymierzałem Kross VENTO 3.0 w rozmiarze M ale nie jestem przekonany na 100% czy jest to odpowiedni rozmiar. Czułem się na nim wygodnie, siedzenie było na równo z kierownicą i przednie koło nie obcierało o buty.

Przez chwilę to na każdym rowerze będzie ci wygodnie, na xl również. Toe overlap w szosie nie ma żadnego znaczenia.

3 godziny temu, pi3ter napisał:

Czy w podanej kwocie (5000 zł) przeoczyłem inny rower z podobnym osprzęcie w jakimś aspekcie lepszy od wybranego ?

Zeszłoroczny model (technicznie to samo) w drugiej połowie roku można było wyrwać za 4200-4300 więc negocjuj - katalogowo kosztował tyle samo.

Jeśli chcesz przycebulić to sensa trentino

3 godziny temu, pi3ter napisał:

Czy uważacie że lepszym wyborem byłby Kross VENTO 6.0 z gorszym osprzętem na ramie karbonowej ?

Jeśli ta rama byłaby czymś zaawansowanym technicznie to można pomyśleć. Ale to jeden z najtańszych, karbonowych rowerów na rynku więc szału nie robi. Do tego tiagra, która imo jest takim "nie wiadomo czym". Ani dla totalnego amatora ani dla kogoś kto ma już jakieś większe aspiracje, a kiedy chcesz coś ulepszyć to do wymiany masz po prostu wszystko

3 godziny temu, pi3ter napisał:

Według tabeli rozmiarów dla mojego wzrostu jestem na pograniczu rozmiaru S i M.

Dobierając ramę szosową zwracasz uwagę na efektywną długość rury poziomej a nie jakieś sugestie producenta. Jeśli masz te 171 to nawet nie ma sensu myśleć o czymś innym niż S, która i tak ma ett 54,3 więc może być nawet przyduża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mihau_ napisał:

Do tego tiagra, która imo jest takim "nie wiadomo czym". Ani dla totalnego amatora ani dla kogoś kto ma już jakieś większe aspiracje, a kiedy chcesz coś ulepszyć to do wymiany masz po prostu wszystko

Przesadzasz z tą tiagrą - całkiem znośny sprzęt jak się nie ma kasy np. na ultegrę.

Cała masa młodzieży 15-16 lat na tym jeździ bo dalej są dostępne kasety ultegry 6600 14-25. A uwierz ciężko niektórym mającym o sobie dobre mniemanie siedzieć tym dzieciakom na kole.

Do tego zmiana na 11s to zakup kasety i prawej klamki - czyli 500zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abdesign napisał:

Przesadzasz z tą tiagrą - całkiem znośny sprzęt jak się nie ma kasy np. na ultegrę.

A gdzie napisałem, że jest zła? Po prostu nie jest optymalnym wyborem ani dla totalnego amatora ani dla "najbardziej profesjonalnego amatora", szczególnie z uwagi na różnicę w cenie tiagry vs 105.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie jest idealnym wyborem... masz kasę walisz ultegrę - bo nie ma lepszego jakość-waga/cena wyboru (no chyba, że już w ogóle kasa to nie problem to masz DA). Ale jak masz limit na karcie? Jest półka cenowa w której rower na Tiagrze nie ma konkurencji. Kasety 10s znajdziesz zestopniowane idealnie (dziewiątek już nie) - czego Ci zabraknie np w tym: 12-13-14-15-16-17-19-21-23-25? chcesz w góry - masz i opcję w góry 11-12-14-16-18-20-22-25-28-32 trochę brakuje 15s ale bez dramatu. Kultura pracy zakres przełożeń - Jakbyś jeździł na ultegrze 6700 (zaryzykowałbym stwierdzenia że nawet lepiej) - a co 6700'ka zła była?

I mówię zechcesz 11s? Jak zjedziesz napęd i będziesz wymieniał kasetę i łańcuch to wymienisz prawą łapę na 105'kę i już wszystko co musisz zmienić. Tak to z Tiagrą jest - prawa łapa "wytrzymuje" u wielu ludzi DOKŁADNIE jedną kasetę.

I oczywiście zgadzam się z Tobą - masz na 105 kupujesz 105.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2020 o 15:05, pi3ter napisał:

Cześć,

Przymierzam się do zakupu roweru szosowego. Wybór padł na Kross VENTO 5.0 (https://kross.eu/pl/rowery/szosowe/road/vento-5-0-czarny-grafitowy-srebrny-matowy) . Według tabeli rozmiarów dla mojego wzrostu jestem na pograniczu rozmiaru S i M.

Wzrost 171 cm

Przekrok 76 cmW lokalnym sklepie przymierzałem Kross VENTO 3.0 w rozmiarze M ale nie jestem przekonany na 100% czy jest to odpowiedni rozmiar.

M byłby zdecydowanie za duży. Ja, mając 182 cm wzrostu, wybrałbym ten rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzisiaj przyszedł nowy rower. Po przymierzeniu myślę że rozmiar ramy jest ok i lepiej się na nim czuję niż na rozmiarze M. :) Ale dla pewności wrzucam jeszcze zdjęcia (link do google drive) do oceny czy rozmiar ramy jest w porządku. Z góry dzięki za pomoc.

PS: Pedały platformowe są tylko do przymierzenia :) w najbliższym czasie kupie SPD

https://drive.google.com/drive/folders/1CP1EhLehDhZSOo7lduyliuC_TeYIqQD4?usp=sharing

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jeszcze nie rozpakowywałem roweru w 100% i nie robiłem żadnych prac (np. smarownie łańcucha) żebym mógł rower odesłać jakby był za mały/duży :). Czy siodełko powinno być dużo wyżej względem kierownicy ? Aktualnie siodełko jest wyżej o około 3cm. Długość roweru jest wg mnie ok :) . Nie wiem czy to ma znaczenie natomiast przeznaczeniem roweru jest pokonwywanie dłuższych tras a nie wyścigi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełko ma być dostosowane do długości nogi a wysokość, na jakiej masz kierownicę do indywidualnych preferencji, które poznasz po kilkuset kilometrach. Po to masz ten komin podkładek pod mostkiem żeby dostosować to pod siebie. U mnie jest np +/- 11cm różnicy a będzie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podstawowym parametrem mówiącym o tym czy rower będzie ok dla mnie jest jego długość ? Przepraszam za głupie pytania :) jest to mój pierwszy rower i chciałbym uniknąć sytuacji że za rok będę musiał go zmienić na mniejszy/większy rozmiar. Ogólnie długość roweru mi odpowiada jest komfortowa i pewnie sprawdzi się na dalszych dystansach. Martwi mnie natomiast wysokość siodełka tzn. nie wiem czy nie jest ono za nisko względem kierownicy i czy nie powinienem wybrać z tego powodu mniejszej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pi3ter napisał:

Czyli podstawowym parametrem mówiącym o tym czy rower będzie ok dla mnie jest jego długość ?

Tak, podstawową wielkością określającą wielkość ramy szosowej jest efektywna długość rury poziomej. 

10 godzin temu, pi3ter napisał:

Martwi mnie natomiast wysokość siodełka tzn. nie wiem czy nie jest ono za nisko względem kierownicy i czy nie powinienem wybrać z tego powodu mniejszej ramy.

Nie ma czegoś takiego jak "idealna różnica poziomów". Każdy człowiek ma inne proporcje ciała, własne ograniczenia i preferencje. Gość mający np. 180 wzrostu może mieć długość nogi zarówno 80 jak i 85 więc automatycznie krótszy tułów. 

Właśnie po to masz podkladki pod mostkiem, mostki o różnym kącie i długości czy różne ksztalty kierownic żeby dopasować to do indywidualnych preferencji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...