Skocz do zawartości

[rozmiar ramy] Trek emonda


barthelemy11222

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.06.2020 o 21:38, Mihau_ napisał:

 

Cześć Mihau.

Widzę że chyba masz doświadczenie z rowerami i doborem rozmiaru,w związku z czym miał bym do Ciebie pytanie. Mój wzrost to 185cm,89-89,5cm . Interesuje mnie Trek Madone SLR9 ,jednak na rynku wtórnym większość jest w rozmiarze 56. Czy uważasz że przy moich parametrach warto w ogóle się takim rozmiarem interesować, czy raczej celować w 58 ? 

Jakoś super elastyczny pewnie nie jestem,z racji wieku i kontuzji ,ale też nie jestem całkowitym sztywniakiem . 😉

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie temat jest ciężki i pierwszą myśl mam na zasadzie "to nie jest rower dla ciebie"

Przy 56 zabraknie ci masztu a pozycja byłaby kosmicznie agresywna, przy 58 pozycja również będzie mocno agresywna, masz prawie pewną wymianę kokpitu na krótszy a co do masztu też nie dam głowy, że wystarczy. Biorąc pod uwagę jakie kwoty wchodzą w grę to ogarnąłbym bikefitting przed zakupem, na pewno nie kupowałbym tego modelu w ciemno.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Mihau_ wrost mam taki, mam też Domane 56 i przekrok w tym rowerze jest tak że opiera się o ramę, ponadto na tej Domane jestem tak wyciągnięty że nie mogę jeździć na wszystkich chwytach sprzedawca mówi że mój wzrost pozwala na Emonda 56, przekrok mam tak do 80 zależy jak to mierzyć, w lekkim rozkroku czy złączone nogi, w butach czy bez? Ponadto mierząc Emonda SL 5 roz 56 - 2022 , sztyca jest już wpuszczona maxymalnie do dołu, a i tak jest wysoko, trzeba było by wsadzać mniejszą, albo obcinać. Czy uważasz że rozmiar 54 będzie odpowiedni? Niestety nie mam możliwości przymiarki 54, a widzę że jesteś oblatany w temacie. Pozdrawiam.

Edytowane przez satfanpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,  Mam 180cm i noga 82cm

Mierzylem się do Emondy 2022 SL5 56cm i 54cm.

Emonda 56cm wydaje mi się dość długa i wolałbym skrócić mostek.

Emonda 54cm jest krótsz, ale obawiam  się czy aby nie musiałbym wymienić masztu na 175mm.

W sklepie podpowiadają, że 56cm lepszy, maszt był opuszczony prawie do samego dołu jak również siodło na Maxa wysunięte do przodu...

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...