Skocz do zawartości

[rozmiar ramy] Trek emonda


barthelemy11222

Rekomendowane odpowiedzi

@safian ogarniasz w miarę dobór wielkości ramy szosowej czy tak sobie sparafrazowałeś te głupoty treka?

Przy tym wzroście i stosunku wzrost/przekrok te 56 to absolutny max. A biorąc pod uwagę pośrednią geometrię emondy wybór masz pomiędzy 54 a 56. Jeśli zależy Ci na dynamice/responsywności i masz jakieś aspiracje żeby w przyszłości się pościgać to weź 54, jeśli "wygodniejszy" to 56

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zol82 napisał:

Nic innego jak 56 nie bierz pod uwagę.

Mam identyczny wzrost, przekrok podobny i od czterech lat użytkuje rozmiar 56.

Nawet nie patrz na 58. 

Pozdrawiam

Tylko pewnie w kompletnie innym rowerze o kompletnie innej geometrii. Takie wypowiedzi pomagają w kompletnie zerowy sposób a tylko mieszają...

20 godzin temu, barthelemy11222 napisał:

Zdecydowałem sie na kupno Treka emondy sl5 disc 2020 tylko teraz dobrać rozmiar ramy do wzrostu 180 i przekroku 87.

W przypadku TREK-a odpowiedź jest dość prosta - przy nieco droższych rowerach po prostu warto odwiedzić jeden z wielu salonów TREK-a w Polsce, gdzie sprzedawcy dopasują na milimetry rozmiar najodpowiedniejszy dla Ciebie, wliczając w to Twoje doświadczenie.

Emonda to wspaniały rower, natomiast 2020 mają dość sportową geometrię. Na start może być ciężko, wiadomo podkładki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, arturooo3 napisał:

Tylko pewnie w kompletnie innym rowerze o kompletnie innej geometrii. Takie wypowiedzi pomagają w kompletnie zerowy sposób a tylko mieszają...

W przypadku TREK-a odpowiedź jest dość prosta - przy nieco droższych rowerach po prostu warto odwiedzić jeden z wielu salonów TREK-a w Polsce, gdzie sprzedawcy dopasują na milimetry rozmiar najodpowiedniejszy dla Ciebie, wliczając w to Twoje doświadczenie.

Emonda to wspaniały rower, natomiast 2020 mają dość sportową geometrię. Na start może być ciężko, wiadomo podkładki ;)

Akurat w Emondzie SL6 z z rocznika 2017.

I aktualnie to ty mieszasz bo nawet nie wiesz jaka geometria była do 2020 włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, arturooo3 napisał:

H1.5 to akurat w Emondach 2021.

a co niepoprawnego tutaj napisałem?

Natomiast to nadal, mimo innej skali nie jest już typowo endurance geo. A dla przypomnieni ma pierwsza szosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam 177 wzrostu i za tabelką Treka kupiłem parę late temu Emondę w rozmiarze 56. W sklepie Treka też mi taką doradzali, a że byłem zielony jeśli chodzi o szosy, to taką kupiłem. Dość szybko tego pożałowałem, bo ciągle coś mi nie pasowało mimo różnych kombinacji z ustawieniami. Dziś Emonda ma już nowego właściciela, a ja jeżdżę na innej szosie, ale już w rozmiarze 54.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mihau_ napisał:

Zależy od długości nogi ale "w ciemno" wziąłbym 54. W emondach pomiędzy 54 a 56 jest zwykle duża różnica w wysokości główki ramy, najlepiej zmierz przekrok.

Przekrok około 83.5cm.

obecnie jeżdżę na triban 520 w rozmiarze M gdzie górna rura to jeśli dobrze 548mm a główka 165mm. Wyższej główki bym raczej nie chciał a emonda56 ma główkę 170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...