Skocz do zawartości

[hamulec hydrauliczny] Shimano Deore BL -M615, dolanie płynu


poprostul3wy

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie takie czy dolanie płynu do hamulca pomoże, żeby klamka szybciej łapała. Posiadam hamulce BL-M615, chciał bym żeby klamka szybciej łapała, bo reakcja to połowa ruchu klamki. Jeżeli nie mogę dolać to co mogę zrobić żeby była szybsza reakcja.

Ps nie mogłem nigdzie znaleźć pomocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, seraph napisał:

Jak hamulce są stare, klocki wytarte to może jest ciut za mało płynu i dolanie może coś dać. W sprawnych hamulcach nic to nie zmieni, bo tylko podniesiesz poziom płynu, albo w ogóle nie będzie na niego miejsca.

co mogę zrobić, żeby było lepiej bo przedni to połowa ruchu a tylny kilka mm i łapie. Hamulce mają nowe klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deorka łapie w tym samym miejscu co XT - to taka sama klamka tyle że bez pokręteł.

Jak łapie "późno" a hamulec jest sprawny to w sumie może być kwestia zużytych klocków - mogą być jeszcze dobre - po prostu cieńsze i wtedy dolanie płynu pomoże. Może być też tak że po prostu płynu w układzie jest za mało od początku - wtedy dolanie też pomoże.

Ale skoro piszesz że klamki nowe... i problem leży w tyle - to do przelania układ na 90% bo tył ma to do siebie że nie zawsze bąbelki powietrza powędrują do klamki i da się dolewać przez klamkę, przewód jest przecież w wielu miejscach poziomo albo nawet płyn w kierunku klamki ma pod górę... Generalnie tył jest trudniej zalać tak żeby działał jak przód, przewód dłuższy i powietrze może sobie być gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jest bez powietrza tylko płynu ciut mało, ale z małą ilością powietrza może być taki efekt - zgniecie tę drobną ilość powietrza a potem płyn już się nie ściska więc złapie, tyle że później. A to że były zmienione klamki daje trochę do myślenia.

Zalej normalnie i zobacz gdzie łapie a "dobij" tak żeby płyn wylewało spod dekla i zobaczysz że klamka łapie niemal od razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...