Skocz do zawartości

[hamulce] nie hamują po jeździe w deszczu.


koksu12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dość irytujący problem z hamulcami w moim ulepie, mianowicie po jeździe w deszczu czy przejeździe przez jakąś kałużę, błoto itp. , jest totalny brak hamulców, w ogóle nie hamują nic a nic, klamka jest twarda a nie hamują.

Hamulce są tarczowe na linkę nie wiem co to za model.

Z przodu tarcza 180mm a z tyłu 160mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tarcza nie jest zatłuszczona? Wyjmij klocki, sprawdź jak wyglądają okładziny. Jeśli grubość ok to na początek przemyj benzyną ekstrakcyjną, potem przeszlifuj papierem ściernym i to samo zrób z tarczą. Jak to nie pomoże to trzeba szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

przemyj benzyną ekstrakcyjną

Tylko nie benzyną ekstrakcyjną ...tłusta jest. Ona nadaje się do mycia części ale nie tarcz/kloców w rowerze

IPA lub aceton(uwaga na lakier) albo jakiś odtłuszczacz z motoryzacyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem źródło problemu czyli brak klocków.

Patrzę na klocki a tam same gołe błahy zostały.

Teraz pytanie jakie klocki kupić by dobrze hamowały i w deszczu błocie błyskawicznie nie znikały, orginalnie były jakieś czerwone (blachy czerwone)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Średnio. Powierzchnia tarcia wygląda kiepsko, ma dziwny kształt, firma także nie jest znana.

Rozejrzyj się za klockami EBC, A2Z także robi niezłe komponenty. Do BB5 najwięcej jest organicznych i półmetalicznych. Te drugie także nie powinny być złym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...