Skocz do zawartości

[Rama do pierwszego MTB] Wzrost 173 cm i noga 78cm - problem z doborem ramy


meme

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam 173 cm wzrostu, noga 77-78cm i waga 64kg.

Przymierzałem w sklepie rower Krossa Level 5 na ramie 18 cali i kołach 27.5. Sprzedawca popatrzył i powiedział "chyba dobra", natomiast moim zdaniem - nie. Stojąc w przekroku rama bezpośrednio dotykała krocza, gdy uniosłem przednie koło o 3-4 cm, zaczęła sprawiać duuuży ucisk na krocze. To chyba nie tak ma wyglądać? To mój pierwszy bardziej "profesjonalny" rower, dlatego chciałbym dopytać, czy to normalne?

Usiadłem też na Krossa Level 5, ale ramie 16 cali. Tam w przekroku między ramę i kroczę weszła dłoń, a przednie koło byłem wstanie podnieść na wysokość 10-13 cm do góry zanim rama zaczęła uciskać krocze.

Którą ramę brać? W sklepie na obu dałem radę jeździć, ale trudno mi powiedzieć jak będzie w terenie po kilkudziesięciu kilometrach.

Czy np. rama 17 cali i koła 29 cali to będzie to samo co 18 cali i koła 27.5?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS. na tej stronie https://www.bikester.pl/obliczanie-wielkosci-ramy-mtb-hardtail.html zalecana wielkość ramy przy moich parametrach to 16.5''-17.5'', tylko kros nie ma nic na kołach 27.5 w rozmiarze od 16.5'' do 17.5'' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sam widzisz, że 18" jest za duże...
Teoretycznie 17" na kole 29" powinno być zbliżone rozmiarowo do 18" na kołach 27.5" - teoretycznie, bo w praktyce różnie bywa, w każdym razie różnice nie będą duże.
Dla Ciebie obstawiam góra 17" na kole 27.5" lub okolice 16" na kole 29" - przy większych ramach problem z przekrokiem może się powtórzyć.
Niby przekrok nie jest najważniejszy, ale chyba nikt nie lubi czuć rury między nogami ( może poza paroma wyjątkami :icon_wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Fakt, że często może być tak, że parzyste rozmiary będą przy kołach 27.5", a nieparzyste przy 29"... 

A możesz podrzucić jakieś linki do sklepów online, chętnie bym poprzeglądał :-)

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Są - sam posiadam ( dokładnie, to podsiodłówka ma oznaczenie 44 ).

No właśnie dokładnie tyle wychodzi mi z obliczeń - 44.

Teraz, wkg napisał:

Przymierz się do Kellysa Gate rozmiar S. Krossy mają wysoko rurę poziomą. 

Dzięki, ale nie na moją kieszeń te rowery ;-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, meme napisał:

A możesz podrzucić jakieś linki do sklepów online, chętnie bym poprzeglądał :-)

No właśnie dokładnie tyle wychodzi mi z obliczeń - 44.

Dzięki, ale nie na moją kieszeń te rowery ;-]

Szukaj na OLX, widywałem 2300-2800 zł z roczników od 2017.

Sam znajomemu w kwietniu właśnie 30 wytargałem za 2300 zł z 2017 ( jeszcze z RS z przodu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...