Skocz do zawartości

[Widelec] Jaki widelec sztywny wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Noszę się z zamiarem upgrade'u mojego starego roweru Kross Hexagon v3. Jest w nim aktualnie zamontowany strasznie badziewny amortyzator. Rower będzie wykorzystywany głównie w mieście i czasami również wycieczkowo, ale głównie asfalt + lekki teren. Zastanawiałem się na początku nad zakupem używanego amortyzatora, ale dochodzę do wniosku, że nie chcę do tego roweru dokładać nie wiadomo ile kasy, a taki sztywniak byłby fajnym eksperymentem. W rowerze aktualnie są zamontowane hamulce V-brake. 

Rozważam dwie opcje: 

Zakup czegoś pokroju Mosso M5 + nowe koła + opony + hamulce tarczowe + napęd 1x10 + nowy lakier ;) 

ew. opcja budżet widelec jak w linku poniżej lub coś podobnego: 

https://allegro.pl/oferta/widelec-mtb-do-kol-26-gwint-1-stalowy-6273894021

Zostają hamulce vbrake i obecne koła, a do tego dokładam jakieś fajne oponki i lakieruje rower. Tylko pytanie mam odnośnie tego widelca stalowego. Czy jest sens w to iść? Głównie zastanawiam się nad bezpieczeństwem. Cena wydaje się być podejrzanie niska. Waga myślę, że jest do zaakceptowania bo waży 1kg a to i tak mało. Rama mojego roweru jest aluminiowa. 

Pozdrawiam
Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, peter.a napisał:

Tylko pytanie mam odnośnie tego widelca stalowego. Czy jest sens w to iść?

A masz widelec ze sterówką 1" w tym hexagonie?

Oprócz widelców Mosso, masz też podobne aluminiowe Force. Zwykle były tańsze, są też wersje z piwotami. Druga sprawa - sprawdź wymiar a2c obecnego widelca i dobierz sztywny o jak najbardziej zbliżonym wymiarze lub nieco dłuższy. Ja np. jeździłem z widelcem pod koło 28/29" w ramie pod 26" bo gros widelców określonych jako "pod 26" jest po prostu za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Dzięki za odzew. W sumie jeśli chodzi o rozmiar i rodzaj sterówki to nie sprawdzałem jeszcze tego dokładnie. Na razie rozglądam się poglądowo. Przed ostatecznym zakupem zmierzę wszystko jak trzeba. Zastanawiam się tylko czy te widelce stalowe za ok. 50-100 zl są cokolwiek warte. :) 

Pozdrawiam
Piotr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A biorąc pod uwagę, że czasami lubię sobie zeskoczyć z jakiegoś większego krawężnika? ;) Chociaż zdaje sobie sprawę, że pewnie ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie ile taki amor wytrzyma. Może po prostu kupię coś lepszego na dłuższy okres czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/widelec-mtb-villiger-hi-ten-26-28-6mm-t69-8875036476

https://allegro.pl/oferta/widelec-accent-mtb-26-1-gwint-czarny-7657092632

Coś takiego jeszcze znalazłem. Tylko muszę wymiary posprawdzać. 

Ciężko dokładnie określić w cm, ale tak max 30cm myślę ;) Mam jeszcze rower Enduro i na nim głównie zaspokajam swoje potrzeby na ostrzejszą jazdę. Muszę jeszcze dokupić sztycę regulowaną i komplet nowych opon dlatego w kontekście tego rowerku zastanawiam się nad jakimś kompromisem. To ma być taki zapasowy na wycieczkowanie i jazdę po mieście w głównej mierze bo do tego niestety Endurak się średnio nadaje. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też szukam widelca sztywnego, zmieniań suntour nrx d,rl air. Koła 28"

I widzę tylko Mosso M5E(AC 46), Force MTB 29"(AC 47,5). Znacie słyszeliście o czymś jeszcze? Maks 400zł full alu.jakie marki?

Jeżeli chodzi o dostępność Mosso. Mam info z dzisiaj

Cytat

Sklep@mossopolska.pl

Witam.
Czekamy na dostawę, towar jest w drodze, mam nadzieję że dotrze do nas wkrótce.
Nie podam dokładnego terminu, ponieważ czekamy dość długo, w normalnych okolicznościach towar od wysyłki był u nas ok. tydzień czasu, teraz już ponad miesiąc jest w dostawie.
Dam Panu znać jak widelce będą na stanie.
Pozdrawiam.
Przemysław Górniak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś niezbyt pomocna odpowiedź, to już wiadome że AC wymiar jest tutaj kluczowy. Ja mam około 51 maks ale zawsze blokuje sobie na 46-47 amor i tak jeżdżę.

Czy znasz jakies marki? Wszystkie sklepy online są wybrakowane jakieś, mało tego na rynku PL. Przeglądałem AliExpress I zawsze przeglądam opinie i stwierdzam że tam nie ma kontroli jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli chodzi o karbon z Chin to ludzie generalnie chwalą Tossek (około 260 zł) i BXT (około 360 zł) oczywiście wszystko także zależne od wersji osi i rury sterowej.

Z rozsądnych cenowo alu to wspomniany Accent i Mosso, aczkolwiek moim zdaniem są za niskie do koła 28/29 cali, bo są zbyt niskie (Accent 45 cm...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze firma RST (Rigid Fork 26" 1,1/8" PM/ V-brake) i XLC. Jest tego sporo, ale ceny są z kosmosu biorąc pod uwagę, że "uginacze" są tańsze, a taki sztywniak jest po prostu goły, ale cóż... Im mniej materiału, tym cena wyższa.
Można też przemyśleć opcję z tanim amortyzatorem z blokadą. Po zablokowaniu można z takim amortyzatorem jakoś żyć i wyjdzie to 2x taniej od widelca stalowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...