Skocz do zawartości

[zakup] Sensa 24 czy 27 Superlite Gent


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim

To mój pierwszy post na forum dlatego z góry proszę o trochę wyrozumiałości.

Do tej pory jeździłem na rowerze typowo miejskim - holender multicycle. 1x6, lekka alu rama, żadnych bajerów.

Jednak doszedłem do wniosku, że potrzebuje lepszego roweru nadającego się zarówno do miasta jak i na wyjazdy poza. 

Z warunków jakie sobie postawiłem to przede wszystkim jak najlżejsza waga (max 14,5kg), sztywny widelec, osprzęt cokolwiek wyżej niż Tourney no i w miarę wyprostowana pozycja więc kupowanie Crossa i przerabianie na trekking odpada.

Po spędzeniu mnóstwa czasu doszedłem do wniosku, że warunki spełniają tylko 2:

1. Superlite 24 Gent - 3054zł

http://rowerysensa.pl/produkt/superlite-24-gent/

2. Superlite v27 Gent - 3793zł

http://rowerysensa.pl/produkt/superlite-v27-gent/

No i teraz mam pytanie o różnice pomiędzy tymi modelami. Czy wg Was ktoś kto jeździ glownie do pracy, weekendowo i czasem z sakwami powinien dopłacić do droższego modelu ?

Preferuje jazdę po asfalcie (drogi gruntowe i polne tylko w dobrym stanie i bez szaleństw).

Różnice jakie widzę, i które mnie najbardziej interesują to:

1. Alu 7005 (nie tappered) vs 6066 (tappered) - czy lepsza jest rama 7005 czy 6066 ? (Tapered wiem, że zwężany i przyszlosciowy, ale np nie planuje zmieniać sztywnego widelca na amortyzatory).

2. Widelec carbon vs full carbon (na czym polega różnica pomiędzy full a zwykłym ?)

3. Grupa sprzętowa Acera vs Alivia (przód) i Deore (tył) - czy przy moim stylu jazdy zauważę w ogóle jakąś różnicę ?

 4. Opony Schwalbe Delta Cruiser vs Road Cruiser - na czym polega różnica ?

5. No i różnice w oświetleniu, obręczy kół, kierownicy.

Jak sądzicie - czy dla zwykłego użytkownikajednośladu dodatkowa dopłatą będzie zauważalna i warto zainwestować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...