Skocz do zawartości

[18000] Dylemat pomiędzy Focus Jam


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Kemusi,  Gharation jaką macie amortyzację z przodu. Niedawno serwisowałem swojego Recona i tylko przez moment jakby było lepiej, płynniej. Później wszystko wróciło do normy , czyli ogólnie trzęsawica jest ( może to tylko efekt placebo był).  Poza tym na prawej goleni przy pokrętle regulacyjnym pojawiły się niewielkie wycieki oleju. Przed serwisowaniem tego nie było, czy to normalne? Kemusi pisałeś coś chyba o Revelation czy tez masz coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ogniomistrz

..dopiero teraz zerknąłem na stronę..tak, mam revelation 150 , na razie wszystko ok ,nic nie przecieka amortyzuje poprawnie , zmieniłem jedynie powrót na wolniejszy i tyle.. nie wiem czy nie zmienię skoku na 160 ale to zależy co powiedzą w serwisie. Z innej beczki..dosyć szybko pozbyłem się w tym sezonie kasety i łańcucha..niby łańcuch to norma ale kaseta poszła do kosza , zajeździłem .. Żeby było mało , w coś porządnie  trafiłem i złamałem wajchę od sprzęgła w przerzutce , zaczęła gorzej pracować pomimo regulacji . Pewnie ją wymienie i zostawię do kanibalizacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Tobie nie powiem bo aż tak tego nie sprawdzam ,ale na pewno ponad tysiąc , w tak zwanym „międzyczasie” zmieniłem łańcuch w okolicach 500 km . Myślę ,że wpływ na zużycie mają warunki w jakich się jeździ..

Z ciekawostek dodam , że „testowałem” przez cały rok dętki Tubolito i jestem mile zaskoczony a nawet zadowolony. Słyszałem wcześniej ,że nie trzymają ciśnienia itd (jest lepiej niż z uszczelniaczem). Jest naprawdę nieźle, jeżdzę na ciśnieniu jak na mleku , nawet jeździłem z kołami ,przód mleko-tył Tubolito i odwrotnie, żadnych różnic i przebić . Jedyna wada to cena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gharalion  -dzięki za info ,  z tego co czytałem to "35"  to taka lekko odchudzona wersja Revelation. Ma golenie 35mm w porównaniu do 32 mm Recona więc jest pewnie przez to sztywniejszy i ogólnie lepszy.  Z kolei Kemusi pisał gdzieś ,że Revelation porównywalny jest to Pike.  Idąc dalej tym tropem wyszło mi, że  najlepszy będzie .. Lyrik ( podstawowa wersja) bo taki amor był w Turbo Levo 2020 , które testowałem a Levo miał niesamowitą płynność na trasie i choć sądzę. że nie było to tylko zasługą przedniej amortyzacji to jednak duża część tych wrażeń pochodziła pewnie od Lyrika. Ceny za "35" to 1,5-1,7kzł  Revelation  - 1,9kzł  - oba ze skokiem 150mm ( czyli w sumie ten sam poziom) Lyrik to już jednak 2,6-2,7kzł. Pytanie co wybrać bo to, że Recona będę chciał się pozbyć już jest właściwie przesądzone..

Kemusi - czy wymieniałeś u siebie przód czy tez od razu kupowałeś z Revelation? Masz jakieś porównania do innych amorów ( Lyrika w szczególności)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kemusi napisał:

Z innej beczki..dosyć szybko pozbyłem się w tym sezonie kasety i łańcucha..niby łańcuch to norma ale kaseta poszła do kosza , zajeździłem .. Żeby było mało , w coś porządnie  trafiłem i złamałem wajchę od sprzęgła w przerzutce , zaczęła gorzej pracować pomimo regulacji . Pewnie ją wymienie i zostawię do kanibalizacji 

Nieszczęścia chodzą parami :) . Jeżeli wymieniłeś tylko 1 kastę to i tak nie masz co narzekać ,ja przez niecałe trzy sezony  wymieniłem cztery  kasety ( najczęściej leciały razem z łańcuchami). Przyznaję nie sprawdzałem stanu łańcucha. Teraz staram się kontrolować to bardziej.  Aktualnie ćwiczę trzeci łańcuch na tej samej kasecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie! Gdybyś wybrał z debonair i charger rc2 na ten przykład, to byłoby świetne, to bardzo dobry amortyzator ze sporym zakresem regulacji , fajna rzecz! Jedynie zastanawiam się ,czy warto przekroczyć 160 mm , powyżej robi się trudniej na stromych podjazdach . 
Wiesz..tak zakładałem , że kaseta i dwa łancuchy to w jeden sezon do wymiany ;) pewnie , gdybym więcej jeździł na „elektryku” to i dwie by poszły.. 

Ps. Zakupiłem rower z revelation 

PPs. Mam..i lyrik brałbym ciemno , choć serce podpowiada Marzocchi bombera , łatwy w obsłudze no i kultowy ..poza tym świetny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się,  kupuję Lyrika. Wersja podstawowa ,z rynku wtórnego ale nie używany (wymontowany z roweru ,do którego zaaplikowano coś innego).  Produkcja tegoroczna. Będzie to wymiana w zasadzie 1:1 bo taki sam skok (140mm) i offset (51mm). Rura sterowa ciut poniżej górnej krawędzi mostka (ok. 0,5cm) ale po zdjęciu podkładki będzie ok.  Teraz na zjazdach będę pewnie szalał jak Danny Hart.:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dwa słowa po zmianie z Recona na Lyrika : jest dużo, dużo  płynniej i stabilniej (tzn. brak praktycznie owej trzęsawicy , o której wcześniej pisałem)  ,  najbardziej wychodzi to na zjazdach w tych miejscach gdzie na Reconie musiałem już przyhamowywać bo zaczynałem tracić  kontrolę na nad rowerem teraz jadę szybciej i cały czas jest jeszcze bezpiecznie. Mówiąc obrazowo , kierownica trzyma poziom niczym lufa armaty w Leopardzie gnającym po bezdrożach.:) 
Przy okazji wymieniłem hamulce na 4 tłoczkowe ( M7120) - choć mam wrażenie, że w stosunku do M6000 jakiejś szalonej różnicy nie ma  ( przynajmniej na mazowieckich "górkach").
Dużo bardziej  zadowolony jestem z innej zmiany widocznej na zdjęciu poniżej: nowa manetka sztycy podsiodłowej  - działa rewelacyjnie: płynnie i co najważniejsze dużo lżej od firmowej (zainstalowanej w pozycji góra -dół). Jest też w lepszym miejscu ( wystarczy lekki ruch kciukiem i jadę "windą" w dół :)).

IMG_0687small.thumb.jpg.d093378a588bf409d26dc79b06ee9a35.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kilka słów o tym co dało mi impuls do zmiany manetki wspomagania z SE-E8000 na SW-7000 (przyciskową).

Najpierw niewinne zdjęcie manetek , które używałem ( oryginalna i druga taka sama zakupiona po uszkodzeniu pierwszej).

Manetki są wykonane perfekcyjnie - złego słowa powiedzieć się nie da...

 

947960411_IMG_0692small.thumb.jpg.a1f6abb37da782969fae7d1b56aa7e9d.jpg

Teraz zdjęcie bardziej detaliczne poniżej. W manetce impuls przełączający daje płytka plastikowa ( której kształt odwzorowałem  na czerwono) z wtopionym mikro magnesem (kolor niebieski). I teraz najważniejsze:  płytka przyczepiona jest do wewnętrznej dźwigni manetki  za pomocą dwóch trzpieni, które wystają z niej i wchodzą w otwory w owej dźwigni ( zaznaczyłem je linią przerywaną).

608244698_IMG_0693blaszkasmall.thumb.jpg.7520ec1c78638561797dcafd428b6292.jpg

Pytanie za 5 punktów : co się stanie jak podczas upadku/wywrotki (zdarza się w MTB) uderzymy manetką tak ,że się lekko odegnie? Odpowiedź: płytka wypadnie i koniec zabawy z przełączaniem. Jak jej nie znajdziemy to cała manetka jest do wymiany , choć po lekkim dogięciu dźwigni od strony mechanicznej działa na 100% dalej.

Jest to niestety typowy przykład Japońskiego Overengineeringu..

Dodam tylko, że obie manetki uszkodziły się w ten sam sposób..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gharalion, Lyrik rzeczywiście wymiata, najlepiej wydane pieniądze związane z "rowerowym uzależnieniem" u mnie :) (oprócz oczywiście samego ebika).  Różnica na korzyść jest duża a najciekawsze jest to ,że ten upgrade mam prawie za darmo bo przez trzy sezony (czyli od początku zakupu roweru) nie serwisowałem w ogóle Recona no i parafrazując Misia Uszatka zaoszczędziłem "małe co nieco". A jak zrobiłem w końcu pełny przegląd za 350 zł to go bardzo szybko wymieniłem. Więc polecam tą "ścieżkę" zwłaszcza ,że po serwisie  jakiś szalonej różnicy na korzyść nie wiedziałem..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...