Skocz do zawartości

[Lewe ramie korby] Shimano 105 malowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

próbowałem zmienić pedały w mojej szosówce z shimano 105. Były one zakręcone tak mocno, że po godzinie siłownia się z 15nastką sprobowałem kombinerek. Lewa strona została odkręcona, ale jednocześnie zarysowałem dosyć mocno (zdarłem lakier) lewe ramie korby. Tak mnie to zdenerwowało, że jutro jadę do serwisu żeby dokończyli to co zacząłem :P Jest to dla mnie nauczka żeby pewnych rzeczy na siłę samemu nie robić przy rowerze.

W każdym razie zastanawiam się co mogę zrobić, żeby pozbyć się śladów po mojej interwencji. Ruszone jest tylko lewe ramię korby (kolor czarny matowy). Czy jak podjadę do jakiegoś serwisu który zajmuję się malowaniem rowerów to jest szansa, że dobiorą mi kolor tak żeby nie było widać różnicy między kolorem oryginalnym? Mieszkam w Warszawie więc takich miejscówek tu raczej nie brakuje. Ew. macie jakieś inne pomysły? 

 

Wiem, że rower jest do jeżdżenia a nie wyglądania, ale jednak trochę mnie to boli i chciałbym coś z tym zrobić :)

 

123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kasę jedź do serwisu. Jeżeli chcesz samemu i porządnie, zmatuj papierem ściernym 800 do momentu pozbycia się zadziorów, wyczyść, odtłuść, wytrzyj szmatką nie brudzącą do sucha, polakieruj czarnym podkładem akrylowym gdzie jest gołe alu, czarnym lakierem cienkimi 2-3 warstwami a następnie matowym bezbarwnym wykończ trzymając się zaleceń czasowych producenta lakierów (najlepiej tego samego każdego z nich). Jeżeli nie chce Ci się bawić z całą korbą i zależy Ci jedynie na łataniu dziur, weź lakier czarny do paznokci i na odtłuszczonym oraz wyczyszczonym fragmencie polakieruj tym i oklej naklejkami ochronnymi, by na przyszłość mieć spokój. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...