Skocz do zawartości

[rama] do jazdy po mieście


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam jakiejś taniej ramy do zbudowania roweru, który będzie mi służył do poruszania się po mieście. Cena maks 200 zł. Zainteresowały mnie te ramy:

 

https://allegro.pl/oferta/brennabor-meska-rama-miejska-28-57x60-cm-8745845027?msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

https://allegro.pl/oferta/rama-szosowa-aluminiowa-53x57-cm-700c-622-28-9264372898

 

Ktoś jest w stanie cokolwiek o nich powiedzieć? Nawet nie jestem w stanie ocenić, czy będą pasować pod mój wzrost (186cm), bo to, jaka ma być podsiodłówka chyba zależy od geometrii?

Ktoś ma jakiekolwiek przypuszczenia co do tych dwóch ram?

 

P.S. Jeszcze nie zdecydowałem się, czy będzie to baranek, czy prosta/giętka kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ze śmieci?

Albo co jest złego w tym, że rama ma pivoty pod v-brake? Albo poziome haki (można dać piastę wielobiegową, np. Nexus)?

Haki są grube i sporo wytrzymają, a zepsuty gwint można zawsze naprawić tulejką naprawczą.

Sam mam rower crossowy złożony na starej ramie Brennabor (jeszcze stalowa, rurki cr-mo Tange, kupiona na allegro z widelcem za niecałe 200 zł) i rower ten wiernie mi służy już z dziesięć lat. 

Ta pierwsza moim zdaniem powinna być ok pod Twój wzrost - długa, wysoka główka. Ja bym składał na prostej albo miejskiej kierownicy, z napędem 3x8 (albo nawet 1x8, choć w Krakowie to może trochę mało). Klamkomanetki na prostą kierownicę można kupić  już za 70-80 zł (jakieś ST-EF), a hamulce V-brake to grosze.

https://allegro.pl/oferta/klamkomanetki-shimano-acera-altus-st-ef51-3-8-7592745764

 

Waga tej ramy też nie jest zła za te pieniądze. No i  pozwoli zamontować bagażnik i błotniki.

Jak się z głową dobierze części, to wyjdzie lekki i funkcjonalny rower, nie tylko do miasta ale i do turystyki (z napędem 3x).

Widelec brałbym sztywny - będzie taniej, bezobsługowo i znacznie lżej. Rama ma główkę 1 1/8, więc daje spore możliwości.

 

 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyny minus poziomych haków jest taki, że raz na kilka miesięcy tylne koło mi się przesunie (mam aktualnie jakiegoś grata 26 cali z poziomymi hakami). Ale to może wynikać z tego, że między widełkami ramy a piastą są metalowe pręty od błotników.

V-breki z pancerzami i klamkami Shimano dają radę. Nie jestem aż tak wybredny, jak śmigam po mieście.

Co do części, to muszę kupić jedynie koła i widelec do tej ramy, resztę wygrzebię z pudła.

Napęd 1x8 to jest to :D jeździłem na takim w gorszych miastach niż Kraków, dało radę. Ewentualnie Sunrace 11-40 na tył i będzie miodzio.

 

W takim razie zaryzykuję z tą ramą.Myślę, że za ramę, stery, widelec i koła zapłacę 350-400 zł, reszta części powinna się znaleźć. Jak ktoś chętny zobaczyć co z tego wyjdzie to wrzucę foty :D

 

Takie pytanie - czy bezsensownym jest wsadzanie do niej widelca o wysokości oś - korona = 485mm? Mam taki karbonowy wideł i chętnie bym go tam wstawił, ale trzeba 100 zł wtedy dać na specjalne stery, bo widelec ma rurę tapered. A jak nie wypali, to trochę szkoda stówki na taki budżetowy rower :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mihau_ napisał:

Skąd np. weźmiesz hak przerzutki do tej drugiej ramy?

Kupi. :P Od starej przerzutki. 

 

1 godzinę temu, Mihau_ napisał:

A w ogóle to jaki ma sens decydowanie się na składanie roweru od podstaw ze śmieci?

Ja tu śmieci nie widzę. 

A pytanie do założyciela tematu.

Dlaczego chcesz iść w ramę alu a nie stal? 

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cienkun napisał:

A pytanie do założyciela tematu.

Dlaczego chcesz iść w ramę alu a nie stal?

A to akurat bez znaczenia dla mnie, czy alu, czy stal. Po prostu ta jest tania, ma normalną średnicę sztycy (stalowe często mają jakąś dziwną średnicę) i główkę 1 i 1/8. No i ta długa główka mnie zainteresowała. Ale jeśli znajdzie się coś ze stali przed kupnem tej ramy, to rozważę też stal. Bardziej interesują mnie wymiary, niż materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie sterów do tej ramy. Czy takie będą pasować? Wszystko się zgadza, tylko nie wiem jak z wysokością miski łożysk, czy to ma duże znaczenie?

 

https://allegro.pl/oferta/stery-neco-h142-polzintegrowane-1-1-8-6474396781

I jeszcze jedno pytanie, czym powyższe stery różnią się od poniższych? Wiem, że wysokością tej górnej pokrywki/nakładki (czy jak to się zwie), ale w praktyce co ta róznica daje?

 

https://allegro.pl/oferta/stery-polzintegrowane-neco-h115mp-ahead-1-1-8-8888930829

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...