Skocz do zawartości

[MTB FS] Porównanie 5 modeli, jakosc/cena


szprotson

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam roweru ktory bedzie wygodny w poruszaniu sie po szlakach, zjazdy również ale na spokojnie bez skakania szalonego, single typu glacensis, ale częściej szlaki jak w jakuszycach ale tez wyjazd na sniezke. 

Budżet to chyba maks 9 brutto na fv.

mam 180 cm, juz prawie wczoraj kupiłem rower, ale uznałem ze moze jednak przemyśle to wszystko i posłucham mądrzejszych. sprzedawcy w sklepach mowią to co powinni, czyli zawsze to co oni oferuja jest kocur. Rabaty o ktorych mozna wyczytać na forach, ze z buta sie dostaje 10,15 % to troche mit. Z racji Covidu sklepy nie maja nowych dostaw bo fabryki postawały i nowe rowery to bede na przelomie września...znajomy ktory ma sklep potwierdzał mi to samo, wiec niechętnie dają zniżki. Udało mi sie na szczęście ogarnac jakies przez znajomych i ..nie wiem co wybrać :

ktory z nich bedzie najlepszy stosunek jakosc/cena zakładając ze na kazdym czuje sie tak samo

1. https://www.bikester.pl/focus-jam-67-nine-29-magic-black-matte-1061921.html moge go mieć za 7500, tyle ze rama M.

2.https://rower.com.pl/merida-one-forty-600--2079278 za 8500 rama L i siedział sie spoko. ma grube koła fajnie sie na nich podjeżdża bo jeździłem na takich w meridzieelektryku HT. 

3. https://bbike.pl/rowery-trail/375-4050-cannondale-habit-5-2020.html#/47-rozmiar_ramy-l za 9000. Jaka jest różnica (procz wyglądu ) w tym damperze a tymi pionowym ?? Pytanie pewnie bardzo grupie : czy odczuwa sie różnice w usadowieniu dampera? 

4. Scott Spark 960 bodajże . Niestety nie ma go nikt we Wroclawiu na stanie i nie wiadomo kiedy by mogl byc. on katalog 8999 bodajże

5.Giant Trance - We Wroclawiu (bo tam w salonie bylem) nie maja na stanie mojego rozmiaru. Cena katalogowa nie dają rabatów zadnych, przynajmniej ja nie dostalem.

6. NS - siedziałem na Snabie i byl bardzo bardzo spoko. Niestety z 10999 dostalem rabat na 10 000 a to dla mnie juz jednak za duża kwota. ;/ jakbym dostał go za 9 to bym chyba kupił na miejscu.

I nie wiem na co sie zdecydować. nie moglem pojeździć na rowerach po górce czy cos bo na zewnątrz leje i leje. 
Moze mi ktos cokolwiek podpowie procz tego ze kazdy i tak indywidualnie musi dopasować rower :) Trance i NS najbardziej mi sie podobają wizualnie. do Habita poki co sie przekonuje przez tego dampera. Merida wizualnie mi podchodzi najmniej.

Focus jakby był w rozmiarze L to bym go kupil. ale L dopiero w październiku, a M wydaje mi sie „nie optymalna” a z racji ze dla mnie wydaje duzo hajsu, naprawde chcialbym rower z ktorego bede zadowolony w 100%. 

Ktoś pomoże? każda sugestia, bardzo mile widziana.

(do tej pory jezdne na HT Trek x-caliber 7 29, pozycja i jazda na nim bdb, podjazdy tez bardzo miłe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie Focus to kompletny sprzęt, nic bym nie wymieniał,  ani o tym nie myślał;)

Jezdziles na nim? M może być dużo za mały, ale może też być na styk lub nawet dobry przy Twoim wzroście. Przekrok i długość ramion ma duże znaczenie.

7500 to bardzo dobra cena za specyfikację podaną w linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najtańsze z możliwych - spójrz jak chodzi koło po łuku za dolną częścią tylnego trójkąta. To rozwiązanie stosowane w ścigaczach o małym skoku a tu skok jest całkiem - całkiem. Spójrz na dodatkowe łożyskowanie pozostałych rowerów - mają łożyska - os obrotu - koło osi tylnego koła. Żeby koło chodziło góra - dół. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo najmniejszy skok zawieszenia ale wciąż sztywny (w sensie monolityczny, bez węzła obrotu) tylny widelec jak w tym Jamisie. 

W skrócie - przy takim zawieszeniu rower w zależności od ugięcia robi się raz dłuższy raz krótszy ze wszystkimi tego konsekwencjami dla prowadzenia się i łańcucha. Poczytaj o ogniwie Horsta.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Focus jest dla Ciebie za mały to nie ma tematu, źle dobrana wielkość ramy nie prowadzi do niczego dobrego.

Z typami zawieszeń to jak radzi WKG, warto poczytać. A najlepiej sprawdzić w praktyce, można poprzez wypożyczalnię np.

Nie jestem specem od jazdy na FS, ale takiego Focusa trudno dyskfalifikowac tylko dlatego ze nie ma Horsta. To nie jest takie proste jak się wydaje, ważna jest też sztywność. 

System zawieszenia w Focusie jest prawdopodobnie sztywniejszy niż czterozawiasowy "Horst".

Na podjazdach dużo rzeczy "kradnie" energię, niestety długie podjazdy w górach bolą, a to jak bardzo zależy od formy;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Cannondale nie wzbudza emocji ponieważ?

co w nim jest nie tak, ze od tej strony zapytam ? Focus fajny osprzęt fajna cena, dlatego NIE CHCE sie wpierdzielic w zakup pod tytulem - to byl największy sens, bo to dalej nie bedzie powód - idealny dla mnie rower w tej polce cenowej.

Zostaje mi HT chce komfortu w postaci FS tak mi sie wydaje po tych juz nastu postach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to że, z którymś z tych rowerów jest coś nie tak. Dla mnie sprawa jest prosta, jeśli za mniejsze pieniądze mogę mieć lepszy osprzęt, wybór robi się prosty.

Każdy z wymienionych ma dobra ramę, reszta to dodatki, które kupowane osobno są drogie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie, dlatego tez Focus dla mnie byl numero uno, no ale po przymiarce i rozmowami z osobami które jeżdzą Focusami ...np znajoma jeździ Jamem rozmiar M ma 164 i sie jeździ jej super. Ja siadając na rowerze czulem sie o wiele gorzej niz na Meridzie big one rozmiar L. Tak samo na NS czy Habit, na nich siedziało mi sie o wiele lepiej.

ten Scott dla mnie byłby idealny, ale wlasnie niedawno otrzymałem wiadomosc ze moze byc ciezko o jakiekolwiek rabaty w Scott bo maja bardzo duzo klientów chętnych a malo Rowerow, wiec i tak wszystko pójdzie a magazyny produkcyjne puste.

na poczatku na gorąco to obstawiałem przy tej Meridzie, ale jednak po czasie chyba kola 27.5 je zdyskwalifikują mimo iz ich szerokość i grubość do mnie przemawia. 

ale porównując np. Jam do Habita różnicy mam 1500 zł w kwocie brutto ( czyli nie tak duzo, bo minus 23, minus 19) ale inne różnice to ze Focusa mam w Katowicach a Cannona na miejscu we Wroclawiu. Dla mnie to tez wazne w przyszłych kwestiach serwisowych np. Do tego rama w Focusie jak pisałem na poczatku jest za mała/na styk. Nawet taki maly detal dodam, ze jak mierzyłem focusa to winda sie non stop psuła i musiał ją typ naprawiam i ustawiać. Zaleciało chianami.

pojadę jutro sprobuje sie przewieźć dłużej Cannonem, o ile bedzie pogoda bo nikt w bloto raczej nie pozwoli wjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bike-discount.de/en/buy/radon-skeen-trail-cf-9.0-912913

To jest fajny rower. Trochę drogi :/ Osprzęt ma oczywiście małe znaczenie - to się wymienia w miarę zużycia ale tu jest akurat całkiem OK. Dobre hamulce. Zbiera dobre opinie jako ścieżkowiec. Niestety nie można się łatwo przymierzyć - mają jakieś eventy, nawet chciałem się wybrać ale corona itd ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,

niestety boje sie marek wysyłkowych z racji na brak mierzenia i czas czekania. Gdyby nie to, to mysle ze kupiłbym Canyona :)

o Radonie slyszalem duzo dobrego, ale zalezy mi na tym by kupic rower teraz do konca miesiaca a nie w październiku (bo wtedy beda tańsze itp) bo tak można w kółko czekać i czekać. Cannondale daje tak jak Trek dożywotnią gwarancje na ramę. Pojde jutro do Treka, zobaczę co tam zaproponuje ale widze ze Remedy bardziej enduro, czyli Fuel X zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Canyonie Neuron to L. Kolega 184 cm wzrostu jeździ z siodełkiem przesuniętym do tyłu, ja 177 cm na L-ce czuję się dobrze. W tym Radonie myślę dla siebie 20. 

Ten rok nie jest dobry do kupowania rowerów - pewnie na jesień kilku prodcentów zostanie z magazynami a kilku już ma puste. Radon i Neuron są dosyć fajne bo z tym skokiem jeszcze podjeżdżają, mało bujają (Radon to z opisów - nie jeździłem) i poza górami dają radę na twardym. 

W smie kupowałem kilka rzeczy w bike discount i zawsze przychodziły po 3-4 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focusa w M zostawiamy, za mały. 

Cannondale chyba Ci się podoba, mi zresztą też;) przymykajac oko na cenę...

Hamulce, na płaskim może dadzą radę, ale w górach niższe modele Shimano rady nie dają. Tzn hamują, ale nie tak jak powinny.

Napęd, Sx Sram, nie znam, jak się zużyje i tak do wymiany.

Z resztą to tak ... za te pieniądze mogło by być trochę lepiej. Niby tragedii nie ma ale, sztyca w L mogłaby mieć 150mm i obręcze więcej niż 23mm szerokosci wewnętrznej. 

Jest jeszcze Marin Rift Zone 3, może mają go we Wrocławiu na Powstańców Śląskich. Kiedyś mieli tam tą markę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mieli ostatnio sporo rowerów do testów.

1) Spark. Bez rewelacji. Rower XC bez fajerwerków, brakuje mu czegoś, żeby wyskoczyć z pieniędzy i go kupić. Wygląda słabo zwyczajnie.

2) Ns robi mega rowery. Naprawdę świetne. Tylko... nikt nie potrafi wytłumaczyć ich ceny. Ramy nie są z jakieś kosmicznej manufaktury, tylko z Chin. Za dużo kasy nie dostajesz super osprzętu. Zupełnie niezrozumiałe. Lepiej w tych pieniądzach złożyć customa na ręcznie robionej ramie. Niemniej jeżdżą świetnie.

3) Cannona mało kto rozpatruje, bo ceny jeszcze wyższe, więc nikt poważnie o nim nie myśli. Poza tym ludzkie oko nie lubi braku symetrii.

4) Focus i Merida, to coś czego nie warto oglądać. Merida ma magazynach ma ram sprzed 10 lat na kolejne 10 lat i nie zmienią nic do przodu w swoich rowerach.

5) Giant robi świetne rowery. Trance świetnie jeździ. Bardzo ładnie wygląda. Nie ma do czego się przyczepić. Wszystkim testującym się podobał. Może tylko napis Giant przeszkadzać. Ale nie ma rowerów idealnych.

 

Z budżetem który posiadasz raczej bym wchodził na stronę canyona i nie cudował. Za mało pieniędzy na fulla ze sklepu. Budżet masz dobry na wypasionego HT stalowego szlakowego z pojeaną geo. A tak kup po prostu neurona albo tego z większym skokiem na s i tyle. Paru kolegów ma i to świetne rowery.

 

Problemem canyona jest to, że mechanicy mogą pokazać Ci drzwi, a bardziej nerwowi strzelać do Ciebie z okien, kiedy będziesz próbował go zdjąć z bagażnika na parkingu przed sklepem. Serwis trzeba samemu ogarniać.

 

Kolega wyżej pisał, że ten rok nie jest dobry do kupowania rowerów.  Nie wiem, co miał na myśli. 

Chyba to, że wszystko jest już sprzedane i zwyczajnie nie ma czego kupować. Decathlon sprzedaje rometa, bo własnego nie ma już nic. Przecen na koniec sezonu nie będzie, bo nie ma już rowerów u producentów.

Za rok za to rowery będą raczej w dużych przecenach, bo będzie mały ruch. Rowerów nie kupuje się rok do roku. No dobra, niektórzy kupują, ale nie wszyscy. No dobra. Prawie wszyscy. To choroba.

Edytowane przez Mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby zakup Canyona byl możliwy na ten sezon to bym pojechał do koblencji i go kupił. Wysyłki po 2 tygodniu sierpnia ....a wiem ze mają kłopoty w fabryce bo kolega zamówił elektryka żonie i juz jest miesiac po terminie a maile o tym że bedzie dalsze opóźnienie, to wysyłają dopiero jak Polak do nich napisze wiony. Gdyby Canyon był mozliwy w 14 dni - nie zastanawiałbym sie nad tym.

ciezko powiedziec czy za rok beda rowery tansze, raczej to idzie w kierunku fajnym, ze coraz wiecej ludzi zaczyna na rowerach jezdzic....

co do ceny, to wlasnie mnie boli, chcilbym wydac adekwatnie do jakosci, i cos takiego oferuje canyon ;/

Habit 5 za 9 tys to za duzo? Giant oczywiscie ze mi sie podoba ten rower, ale nie ma mojego rozmiaru ...Trance by starczył? 

Aczkolwiek i tak scott spark 950 to dla mnie chyba TOP na ten moment, ale ta cena 12 koła prawie to jest w choooy

Sram z tego co czytam na moje potrzeby bedzie wystarczający, chociaz teraz mam deore w HT, katowany dosc - i jezdzi dalej fajnie.

duzo osob pisze ze te hamulce to taniocha, czym to sie objawia?

p.s. Marina ma sport profit na pomorskiej, Pm rider o ktorym zapewne piszesz (powstancow) to ma treka i teraz La pierrre. No ale z racji ze mam treka to pojde tez zapytac co w treku maja do zaoferowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 82-83 cm - zależy jak zmierzę : ) Tak, na całkowicie. Można było ją wsunąć w ramę jeszcze kilka milimetrów. Ta rozmiarówka Canyona jest jakaś dziwna. Muszę jeszcze gdzieś dorwać M i spróbować. Ale jak mierzę odległość od jarzemka siodełka do kierownicy na swoim rowerze (TTH + mostek) to się idealnie zgadza z L w Neuronie. M ma 23 mm mniej ale niższą główkę. Myślę, że jestem między rozmiarami.

3 godziny temu, Mateusz30 napisał:

Problemem canyona jest to, że mechanicy mogą pokazać Ci drzwi, a bardziej nerwowi strzelać do Ciebie z okien, kiedy będziesz próbował go zdjąć z bagażnika na parkingu przed sklepem.

Co Ty za bajki opowiadasz :D 

3 godziny temu, Mateusz30 napisał:

Kolega wyżej pisał, że ten rok nie jest dobry do kupowania rowerów.  Nie wiem, co miał na myśli. 

Sam sobie odpowiedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...