Skocz do zawartości

['Szukam roweru] Budżet- 1800zł.'


programistahtml

Rekomendowane odpowiedzi

rama 27,5? to ile ty masz wzrostu? 230 cm?

za Twoj budget dostaniesz złom a nie rower, bedzie korba na kwadrat - czyli zło w najczystszej postaci.

bedziesz miał sprzęt typu alivio albo jakieś nonamy - generalnie przetrwa to jakies 2-3 000 km max. kasete zajedziesz w 400km, a lancuch naciagniesz po 200.

jak chesz sprzet nawet do prostych sztuczek - musisz oscylować w granicach 3000 - 4000 pln. zwlaszcza teraz gdzie kazdy podnosi ceny i obniza jakosc.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama 27,5 a rama pod koła 27,5 to lekka różnica,

jedno mówi o głównym parametrze ramy pod wzrost człowieka a drugie mówi o tym jaki rozmiar kół wejdzie w ramę.

ja osobiście uważam iż przy kwocie 4000 zł i więcej nie warto kupować gotowego roweru.

za 4000 zł kupisz dobry sprzęt w tubeless, amor powietrzny, przynajmniej grupę SLX i hamulce saint.

poskładanie tego samemu to cie nic nie kosztuje a w serwisie gdzieś do 200 zł.

najlepiej kupować ramę kompatybilną z kołami 27,5 27,5+ i 29" z doświadczenia wiem że po pół roku pewne drobne rzeczy zaczną cie denerwować i będziesz kombinował jak je zmienić. dlatego im większa kompatybilność tym lepiej.

sam mam mini warsztacik jak coś to sie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 19:04, Radoslaw85 napisał:

za Twoj budget dostaniesz złom a nie rower, bedzie korba na kwadrat - czyli zło w najczystszej postaci.

bedziesz miał sprzęt typu alivio albo jakieś nonamy - generalnie przetrwa to jakies 2-3 000 km max. kasete zajedziesz w 400km, a lancuch naciagniesz po 200.

Większych bredni dawno tu nie czytałem.

Korby na kwadrat to tanie, sprawdzone przez lata rozwiązanie. Jeśli poprawnie zamontowane, nawet korba za 40 zł na suporcie za 20 zł nie powinna stwarzać problemów.

Nie wiem, co trzeba robić, aby kasetę zajechać w 400 km.Tylko trzeba uważać na łańcuch HG40 (częsty w tej klasie cenowej) i wymienić go w porę na KMC X8 albo HG71. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zło na kwadrat w najczystszej postaci i po kilkanaście tysięcy km potrafi robić :D Ale sztywne to nie jest.

Składanie zawsze będzie droższe, chyba, że składa amator - warsztatowiec dobrze obeznany w temacie i często z części zdemontowanych z nowego roweru bądź używek. Nawet całkiem udane składaki tu się montuje miesiącami - na  przyszły sezon będzie jak znalazł :D

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...