Skocz do zawartości
  • 0

Przeskakujący łańcuch


Gość Gunnerrsaurus

Pytanie

Gość Gunnerrsaurus

Mam problem z przeskakującym łańcuchem, zaczęło się po dokładnym umyciu roweru, okolice łańcucha i zębatek umyłem płynem do mycia felg, bo niczym innym smar nie chciał zejść, następnie nasmarowałem łańcuch i poszedłem na przejażdżkę. Od razu pojawił się problem, którego wcześniej nie było. Przy mocniejszym nacisku na pedał, czasami, ale bardzo rzadko łańcuch przeskakuje, co jest bardzo niekomfortowe, ale w momencie jazdy na stojąco wręcz niebezpieczne. Drugi problem jest znacznie częstszy, pojawia się, kiedy podczas jazdy przestanę pedałować i chcę zacząć od nowa - pedały i łańcuch obkręcają się bez reakcji napędu - jakbym nie mógł go dogonić, muszę zrobić czasami nawet jedno , albo półtora okrążenia pedałami, żeby poczuć, że napędzam rower, do tego czasu jest uczucie, jakby łańcuch spadł, a pedałami kręcę w powietrzu. Może ktoś wie w czym jest problem, bo przyznam, że nie znam się za bardzo na rowerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

W agonalnym stanie napędu. Łańcuch zapewne rozciągnięty sporo powyżej dopuszczalnej wartości i dlatego przeskakuje (+ prawdopodobne zużycie kasety i być może korby)

26 minut temu, Gość Gunnerrsaurus napisał:

pojawia się, kiedy podczas jazdy przestanę pedałować i chcę zacząć od nowa - pedały i łańcuch obkręcają się bez reakcji napędu

prawdopodobnie bębenek, podejrzewam, że przy myciu nalało się tam smaru i zapadki się kleją zamiast wskakiwać na miejsce przeznaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...