Skocz do zawartości

[stery] Gwiazdka i rozmiar Raidon 29


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, brat sobie kupił nowy rower i dostałem w spadku takiego cudaka. https://katalog.bikeboard.pl/produkt,2014,rowery,12286

Brat miał założoną przedłużkę sterów ahead. Mi to nie pasowałem i się tego pozbyłem.

Odkryłem, że gwiazdka od jego druciarstwie jest lekko przekrzywiona i zgubiony został orginalny korek. Co się przekłada na to iż korek jest chyba za mały a śruba wchodzi pod lekkim kątem, do tego powstały mi trzaski w rowerze i podejrzewam, że może to być tego wina.

20200611_162122.thumb.jpg.10d8d0568948353af243046169ad9c14.jpg

Amortyzator to Santour Raidon powietrzny a główka jest taperowana.
Na stronie producenta jest napisane Łożyska sterów 1i1/8"-1i1/2" . Jesli faktycznie jest to 1-1/8 to ten kapselek powinien pasować a średnio pasuje.
Co mam zakupić, żeby było dobrze bo chcę wymienić gwiazdkę i korek ?

A może ta podkładka co jest na górze powinna być na dole a korek osadzony bezpośrednio na mostku?

update - chyba sam sobie odpowiedziałem bo zdjęcie nowego roweru wygląda tak - więc może ta podkładka co jest na górze jest od tamtej chińskiej przedłużki i dlatego coś tu nie pasuje. ?
ALe musze też dodać, że jak usunę tą podkładkę to rura sterowa wystaje nad mostek.
rr.png.5964ec8cd1a051c40a8e026b3425fde6.png

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "podkładka" służy do regulacji wysokości, możesz ją włożyć pod mostek i wtedy kierownica będzie wyżej. Pozbyć się jej całkowicie nie możesz, chyba że utniesz rurę.

Podobno w karbonowym widelcu, musi taka być??? Ale skoro piszesz o gwiazdze, to nie karbon.  Faktycznie korek/kapsel czy jak to zwą, wygląda że jest mniejszy.
Kup nową gwiazdkę i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...